Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 3 hónap várólista béltükrözésr...

3 hónap várólista béltükrözésre nem túl sok?

Figyelt kérdés

1 hónapja volt a vérvétel és elküldtek vastagbéltükrözésre. Most tudtam meg, hogy jó eséllyel csak juniúsban kapok időpontot.


Ez nem túl hosszú idő?

Ennyi idő alatt nem fordulhat rosszabbra egy komolyabb betegség?


2019. márc. 14. 10:41
 1/5 anonim ***** válasza:
És akkor mi van ha túl sok? Nyilván az lenne az optimális ha 1-2 héten belül lenne az időpont, de amennyi beteg jut egy orvosra ez kb lehetetlen. Szóval ez van. Vagy beletörődsz vagy nézelődsz hol tudnak hamarabb fogadni.
2019. márc. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

1


Megértem a válaszod ha csupán a türelmetlenségem az egyetlen kár ami ér engem.

De vajon ez az egyetlen? Vagy más szempontból is károsulok?

2019. márc. 14. 13:58
 3/5 anonim ***** válasza:
Nyilván attól függ. Ha valakinek vastagbéldaganata van, annak 3 hónap sok idő. Ha csak valami kisebb gond merül fel, akkor valószínűleg nem oszt nem szoroz.
2019. márc. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Más kár is érhet természetesen, ezért írtam, hogy nem kötelező beletörődni a helyzetbe. Szabad orvosválasztás van, lehet nézelődni más lehetőségek után is. Nem csak magánban.

Anyósomnak 2 évente kell járnia rendszeres szűrésre panaszmentesen is, mert hajlama van, mégis 3 héten belül kap időpontot, sima állami helyen.

Szóval ha nem tetszik a helyzet, akkor tessék felkapni a telefont és elkezdeni érdeklődni hátha vannak jobb lehetőségek is emberi távolságon belül.

2019. márc. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nagyon változó. Abban a vidéki kórházba ahova járok kétéves kontrolra ott két héten belül megcsinálják a doktorok mert három gasztoentorológusnő rendel. Szóval választhatok ki csinálja meg ami plusz pont szerintem.

De nem mindig volt ilyen a helyzet mert amikor a háziorvos először beutalt béltükrözésre egyszerű alhasi fájdalom miatt akkor két hónap múlva kaptam időpontot és már azon a héten erősen bevéreztem és az ügyeleten kötöttem ki vele. Tehát szerintem jobb az ha valaki akár azonnal amint kitisztítható állapotba kerül átesik ezen mert kívülről nem lehet megállapítani és veszélyes is lehet.

2019. aug. 11. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!