Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha egyedül élő, beteg személyt...

Ha egyedül élő, beteg személyt a saját lakásában holtan találunk, akkor a mentőket kell hívni? Vagy a rendőrséget? Esetleg valami más hivatalos szervet?

Figyelt kérdés
Pillanatnyilag nem vagyok ebben a helyzetben, csak szeretnék képben lenni.
2019. márc. 14. 13:07
 1/7 Flagstaff ***** válasza:
100%
Gondolom, a 112-t, és ott előadod, mi a helyzet. Aztán majd a diszpécser tudja a teendőket. Én sem voltam még ilyen helyzetben, (szerencsére,) de így képzelem el.
2019. márc. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez jó ötlet, köszönöm!
2019. márc. 14. 13:22
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
Te nem fogsz egyedülálló személyt holtan találni mert semmi keresnivalód a lakásán/házában. Ha azt tapasztalod, hogy egy ilyen személy lakásából nem hallatszik mozgás, hosszabb ideje nem lehet hallani felőle és a csengetésre sem válaszol akkor a rendőrségnek kell szólni. Ők intézkednek. Ha Te hatolsz be más otthonába az birtokháborítás / betörés még ha a jó szándék vezet akkor is.
2019. márc. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én a saját lakcímkártyámon szereplő címre szeretnék "behatolni", ha nem nyitnak ajtót, akkor nyilván valami lakatossal kell ezt megoldani, vagy én nem tudom, mi van olyankor, de az első válaszoló jó ötletet adott ezzel a 112-es hívószámmal, ők biztos tudják majd, mit kell tenni, kit kell kapcsolni.
2019. márc. 14. 14:16
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
Nincs kulcsod ahhoz a címhez, ahova be vagy jelentve?
2019. márc. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Van, persze, de ha benne van belülről az ő kulcsa (mindig ott van), akkor kívülről nem fogom tudni kinyitni az enyémmel.
2019. márc. 14. 15:08
 7/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen fajta a zár betét.
2020. nov. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!