Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Egészségügyi ellátások

A kérdés

Ha egyedül élő, beteg személyt a saját lakásában holtan találunk, akkor a mentőket kell hívni? Vagy a rendőrséget? Esetleg valami más hivatalos szervet?

Pillanatnyilag nem vagyok ebben a helyzetben, csak szeretnék képben lenni.

márc. 14. 13:07  Privát üzenet  

A válaszok
Flagstaff nevű felhasználó válasza:

Gondolom, a 112-t, és ott előadod, mi a helyzet. Aztán majd a diszpécser tudja a teendőket. Én sem voltam még ilyen helyzetben, (szerencsére,) de így képzelem el.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont márc. 14. 13:18 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ez jó ötlet, köszönöm!

# 2/6Időpont márc. 14. 13:22 Privát üzenet
Te nem fogsz egyedülálló személyt holtan találni mert semmi keresnivalód a lakásán/házában. Ha azt tapasztalod, hogy egy ilyen személy lakásából nem hallatszik mozgás, hosszabb ideje nem lehet hallani felőle és a csengetésre sem válaszol akkor a rendőrségnek kell szólni. Ők intézkednek. Ha Te hatolsz be más otthonába az birtokháborítás / betörés még ha a jó szándék vezet akkor is.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont márc. 14. 13:38 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Én a saját lakcímkártyámon szereplő címre szeretnék "behatolni", ha nem nyitnak ajtót, akkor nyilván valami lakatossal kell ezt megoldani, vagy én nem tudom, mi van olyankor, de az első válaszoló jó ötletet adott ezzel a 112-es hívószámmal, ők biztos tudják majd, mit kell tenni, kit kell kapcsolni.

# 4/6Időpont márc. 14. 14:16 Privát üzenet
Nincs kulcsod ahhoz a címhez, ahova be vagy jelentve?

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont márc. 14. 14:50 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Van, persze, de ha benne van belülről az ő kulcsa (mindig ott van), akkor kívülről nem fogom tudni kinyitni az enyémmel.

# 6/6Időpont márc. 14. 15:08 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Belül nagyon félénk és önbizalomhiányos/szégyenlős vagyok, bár ezt jól eltitkolom, mégis hatalmas kínnak élem meg egyedül elmenni fogorvoshoz, nőgyógyászhoz, hivatalos ügyeket...
Egyedül szeretnék kis babát! Hivatalos úton kivitelezhető egy 20 éves nőnek?
Milyen papírok kellenek (az útlevélen kívűl), ahhoz hogy 14 évesen, egyedül, átléphessem a Szerb-Magyar határt?
Mit kéne reagáljak arra hogy az osztálytársaim szilveszteri bulit szerveznek ahova mindenki hivatalos csak én nem egyedül?
Van a szomszédunkban egy egyedül élő 50éves férfi, akinek semmilyen jövedelme nincs, semmilyen hivatalos okmánnyal nem rendelkezik/nincs pénze személyit csináltatni/milyen módon...
Úgy néz ki sikerül készpénzért egy lakást vásárolnom hamarosan. Nem itthonról származó és nem hivatalos jövedelmemből. Hogy vásároljam, illetve kinek a nevére (van egy gyermekem,...

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések az Egészségügyi ellátások rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!