Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyire biztos hogy műteni...

Mennyire biztos hogy műteni kell? (Részletek lent)

Figyelt kérdés
Múlthét szerdán (márc. 6.) Edzésen (tánc) kiment a térdem, ilyen már régebben is előfordult de nem nagyon volt súlyos, pár nap és elmúlt. Viszont most nem is tudtam ráállni a lábamra ezért elmentünk a sürgősségire ahol megröntgeneztek és azt mondták vissza kellene jönni másnap (7. Csüt.), hogy a főorvos is megnézhesse. Azt mondta a főorvos hogy van ott valami porcleválás és 29-én (péntek) vissza kell mennünk mr vizsgálatra, hogy jobban átlássák a lábam. Aztán 2-án kell vissza menni a dokihoz ahol kapunk végleges eredményeket. Azt mondta lehetséges hogy műteni kell. (Be is volt/van dagadva a lábam amire azt mondták víz+vér) Hétfőn már mentem suliba és szépen javult a lábom már nem is annyira fájt viszont csütörtökön erőböl bele rugott a térdembe egyik oszt. társam és azóta nagyon fáj meg mindig belenyilal és gyakran mintha ki majd vissza mozdulna ott a csont.Azt szeretném kérdezni hogy mennyire biztos a műtét?

2019. márc. 17. 15:30
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Hát ez a porcleválás mértékétől függ és hogy történt e egyéb serülés.
2019. márc. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Majd az MR megmondja, ennyi alapján nem lehet eldönteni. Nem véletlen, hogy a doki is csak azt mondta, hogy lehet.
2019. márc. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kímélni kellett volna. Nem is értem miért tornáztál? Egy ilyen sérülés esetén legalább 2 hónap pihentetés kell.
2019. márc. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem tornáztam, csak a tesi tanár mondta hogy hozzak ki valamit a szertárból és akkor. De az orvos is azt mondta lépjek rá meg nyújtsam-hajligassam. (Kaptam is felmentést, viszont a tanár azt is alig akarta elfogadni)
2019. márc. 19. 19:02
 5/5 Ypszilon1980 ***** válasza:

Az nem számít a tesitanár mit akar elfogadni, ha a doki felmentést javasolt, akkor fel kell menteni és kész.

Azt gondolom, hogy az orvosok mindent megtesznek, hogy alaposan meg legyen vizsgálva és ki kell várni az eredményeket, attól függ, hogy műtik-e. MR pontos információt fog erről mondani.

Ha a térdkalács instabil, akkor azt mindenképpen műteni kell, mert ha állandóan elmozdul, akkor a porcok elkopnak, a csontok kirágottak lesznek és akkor már csak térdprotézis jöhet szóba.

Én így leírás alapján biztosra veszem a műtétet.

2019. márc. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!