Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hol tudok magamnak nyugtatót...

Hol tudok magamnak nyugtatót vagy altatót felíratni, és ilyen indokkal kapok-e? (részletek lenn)

Figyelt kérdés

Megkeseríti az életem az alattam lakó kölyök.

Öt évig voltam kollégista, szóval nem mondanám magam rossz alvónak (sőt... két hónappal ezelőttig azt hittem, egy atomvillanást is átaludnék), de a gyerek másfél óránként produkál egy tízperces visítást, amire én másfél óránként felébredek, tíz perc pont elég idő ahhoz, hogy magamhoz térjek, főleg, hogy olyankor olvasgatni szoktam, hogy ne húzzam fel magam nagyon, és ne lovaljam bele magam olyan gondolatokba, hogy milyen jó lett volna kasztrálni azt, aki összehozta ezt a csodát. Szóval egy éjszaka jó, ha tudok öt-hat órát aludni, és azt sem egyben, hanem több részben :/

Ez kihat a munkámra is, szétszórtabb vagyok, mint valaha, a nyugtató teák, és a vény nélkül kapható cuccok semmit nem érnek (ahogy az egyébként egészséges életmód és a rendszeres, kimerítő edzés sem), fülhallgatót pedig egyszer próbáltam, de annyira jól ment, hogy az ébresztőre se keltem fel, így három (!) órát késtem munkából, és figyelmeztettek, hogy ha ez többször előfordul, akkor bukhatom az év végi bónuszt is.

De este és hétvégén is baromi zavaró, hogy nem lehet egy filmet végignézni, normálisan olvasgatni az interneten, vagy a kezembe venni egy regényt úgy, hogy ne visítana bele a gyerek, olyan hangerővel, mintha minimum is egy helyiségben tartózkodnánk.

Költözni nem tudok, mert ilyen olcsón, ilyen jó állapotú lakásban szobát ilyen korrekt lakótárssal nem biztos, hogy találok még egyet Budapesten. Pályakezdő vagyok, nincsenek egekben a fizetéseim, nem tudok ugrálni, és a szoba tényleg nagyon olcsó, harmada annak, amit elkérnek néha koszos lyukakért. A lakóközösség is remek, leszámítva ezt az egy gyereket; de azzal is tisztában vagyok, hogy a gyerek ezzel jár, nincs rajta mute gomb, a padlómat pedig nem tudom a szőnyegen kívül mivel szigetelni, szóval így jártam.

A helyzetet bonyolítja, hogy nincs ide bejelentve a lakcímem, és ha lenne is, fogalmam sincs, körzetileg hova tartozok, és hogy hogy kell az ilyet intézni. Szerencsére nem vagyok egy nagy orvoshoz járó, az elmúlt tíz évben a féléves fogászati ellenőrzésen meg alkalmassági vizsgálaton kívül nem láttam orvost, de a fogorvosom magán, alkalmasságira meg a munkahelyemről küldtek, és elmondták, hogy hova menjek és kinél jelentkezzek.

De ha mindent sikerül elintéznem (gondolom a google majd kidobja, hogy kell), akkor mit mondjak a dokinak? Csak úgy álljak elé, hogy mindent kipróbáltam, legyen szíves felírni altatót nyugibogyót, mert hajszálnyira vagyok attól, hogy jeleneteket produkáljak az Összeomlásból a lépcsőházban? Vagy ezt szépen körül kell járni és fel kell vezetni?

Egyébként nem vagyok gyerekgyűlölő, ezzel a gyerekkel sincs semmi bajom, azzal a sátáni hanggal, ami elhagyja a kicsi torkát naponta meglepően sokszor, na azzal van.

Egyébként olyan tippeket is megköszönnék, hogy akinek otthon van gyereke, a saját lakásában, az ezt hogy bírja elviselni.


2018. márc. 19. 00:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Esetleg nem tudsz másik helyiségben aludni?


Ha csecsemő, akkor pár hónapon belül rendeződik várhatóan. Ha nagyobb, akkor a szülőkkel beszélnék normális módon, elmondanám, mennyire zavaró.


Nekem is van három gyerekem, nem elviselhető a gyereksírás (szerintem evolúciós fejlődés eredménye ez a hang, hogy muszáj legyen az igényeit kielégíteni...).

2018. márc. 19. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtál :)

A szülőkkel beszéltem (először azért mentem le, mert hangok alapján azt hittem, nyúzzák a gyereket :D ), jön a baba foga (hat hós), gondolkoznak plafon- és a szomszédokkal közös falak hangszigetelésén, de nagy kiadás, viszont az biztos, hogy második gyereket csak így akarnak majd vállalni (és az sem biztos, hogy ebbe a lakásba), meg hogy amint lehet, megcsinálják.

Nem látom értelmét tovább rugózni a kérdésen, nyilván az anyjának se egy leányálom másfél óránként kelni, meg tudják, érzik, hogy probléma, és ahogy tehetik, megoldják (szigeteléssel vagy családi házba költözéssel).

Viszont én nem igazán tudok hónapokig várni, nem vagyok olyan türelmes mint ez a család :D

2018. márc. 19. 10:35
 3/6 anonim ***** válasza:

Két hónapja folyamatosan nő a foga? Ez általában egy, max. két hét szívás szokott lenni...


Esetleg ilyan rezgős ébresztő karórát lehetne kipróbálni, így a füledre tehetnél fülhallgatót. Nagyon nincs más ötletem. A lakás ára nem a gyereksírás miatt ilyen kedvező?

2018. márc. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egy extra otlet: tojastartok a falra (akar ilyen gyurmaszeru 'ragasztoval', ami lejon).

Az otlet onnan van, hogy amikor iskolával CD-re vettunk fel karacsonyi dalokat, akkor a studiot tojastartokkal beleltek ki, hogy semmilyen kulso zaj ne lehessen.

Azt azert megjegyzem, hogy orjito az a csend az en mikrozajokhoz szokott fulemnek, de hatha a te eseteden segit.


Amugy en szedek nyugtatot es neha altatot is, de azoknak foleg szedalas a celja, tehat ha valaki fel akar kelteni, az fel tud, szoval meglatasom szerint pont a hatasmehanizmusuk miatt nem alkalmasak hangok kizarasara (ahhoz nagyobb adagokat kellene belole estenkent szedni, hogy a kulvilagot teljesen kizarja az ember). Ha pedig ennyire sikerulne kiutni magad gyogyszerrel este, akkor masnap reggel sem fogsz tudni biztosan felkelni. (Neha-neha jot tesz egy kiados, nyugodt alvas gyogyszerekkel, de nem csinalnek belole rendszert.) Mindenkepp valami fizikalis megoldast javasolnek.

2018. márc. 20. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nagymamám régen csak altatóval tudott aludni, olyan nyugtalan volt (kesobb mar kettot kellett bevennie, hogy tudjon aludni), es ennek ellenere felkelt ejszakankent (akar mosdoba is), es egyik alkalommal legurult a lepcsonkon, es eltort nyakcsigolyaja. Nem halt bele ugyan, de szerintem veszelyes dolog, ugyanis a baleset kozben csak felig volt ebren, de nem tudta mit csinal. (Bar ez a 90-es evekben volt, amikor meg barbituratokat irtak fel, mostanra pedig vannak korszerubb gyogyszerek, mindrol sajnos nem tudok nyilatkozni, meg szerintem egyenfuggo is.)
2018. márc. 20. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Én kértem két szemet a lakótársamtól, mert kb. egy hónapja ő is ezzel alszik. Tényleg semmire nem ébredtem fel, viszont hét óra alvás után magától kipattant a szemem (amíg nyugodt körülmények közt aludtam, pont ennyire volt szükségem, se többre, se kevesebbre). Szóval minden helyiségben hallani, és innen jött az ötlet is, hogy lakótársamnak bevált, viszont csak úgy nem hiszem, hogy jó ötlet minden ellenőrzés nélkül bevenni más gyógyszerét.

A lakás azért ilyen olcsó, mert a környék úgy él a közhiedelemben, mint valami veszélyes telep, féltem is, hogy mi fog itt várni rám, ha beköltözök, de a legdurvább dolog egy síró kisbaba :D Lakótársam három éve ugyanannyit fizet.

A tojástartó remek ötlet, köszönöm, ha ezt előbb tudtam volna, akkor a koliszoba falát biztos beborítjuk vele :D De sajnos a padlómra nem látok lehetőséget, hogy letegyem.

Nekem nincs gyerekem, szóval nem tudom, mennyire normális dolog üvöltve hisztizni másfél óránként, annyit tudok csak, hogy engem ez zavar.


Igazából csak a kérdésemre nem kaptam eddig választ, minden másra igen :D Amit viszont köszönök, mert bárkinek, aki idetéved, hasznos lehet. Én meg azóta kiderítettem, ki a körzetim, el is megyek hozzá majd, hogy átkérjem a papírjaimat hozzá, mert úgy néz ki, még egy darabig itt leszek, aztán meglátom, hogy megy.

2018. márc. 20. 03:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!