Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Orvos / diabetológus váltás,...

Orvos / diabetológus váltás, hogyan?

Figyelt kérdés

Elköltöztem egy másik városba. Egy ideig még vissza jártam a régi diabetológusomhoz, de most szeretnék orvost váltani és a lakóhelyemen keresni egy jó diabetológust.


Ez, hogy működik? Ha megvan a megfelelő orvos és lebeszélem vele, hogy fogadni is fog.

Akkor egyszerűen csak elmegyek a rendelésére?

Kell az előző orvosomtól vinni valami papírt? Vagy minden ami kell az új orvosnak benne van a számítógépes rendszerben?


Majd megkérdezem az orvost is, de jelenleg külföldön vagyok és szeretnék előzetesen tájékozódni, hátha itt tud valaki információt adni, aki mostanában váltott diabetológust vagy pontosan tudja, hogy megy ez jelenleg.


Köszi :)



2019. márc. 25. 21:12
 1/3 anonim ***** válasza:
A diabetológiára beutaló kell. El kell menni a területi háziorvoshoz, ő majd ad beutalót a területi diabetológiára. Ott időpont egyeztetés után fogadnak.
2019. márc. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A beutalót tudom. A kérdés nem is erre vonatkozott.

A diabetológia nincs körzetesítve, mint a fogorvos. Nagyvárosban van egy csomó diabetológus. A háziorvos annó azt mondta én döntöm el kihez megyek.


A kérdés az volt, h:

Az előző orvostól kell-e kérjek bármilyen orvosi papírokat és azt elvinni az új orvoshoz? Vagy ezt nem kell?

2019. márc. 25. 22:38
 3/3 anonim ***** válasza:
A diabetológus minden vizit után szokott amúgy is adni leletet. Ezeket el kell vinni az újhoz. Külön papír a váltás miatt nem kell. A diabetológiánál is van területi ellátás, nem oda megyek ahova akarok, itt a kereső, utána lehet nézni, melyik település, kerület hova tartozik: [link]
2019. márc. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!