Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mellműtétet lehet orvosi...

Ropi43 kérdése:

Mellműtétet lehet orvosi javaslatra TB által csináltatni?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, erős csontosatú, erős testalkatú lány vagyok. Mikor elkezdtem "nővé cseperedni", nagyon gyorsan megnőttek a cicijeim. Jelenleg D-s kosarú melleim vannak. Sajnos a gyors növekedés miatt megereszedtek, és az egyik egy számmal kisebb min a másik. Mivel lógnak és nehezek ezért fáj tőlük a hátam. Ilyen esetben ha kisebbítő műtétet szeretnék mellfelvarrásal, akkor lehet ezt orvosi javaslatra, hogy a TB állja? Mivel egy ilyen mellműtét kb 6-700.000 Ft. Van valaki, aki hasonló helyzetben van/volt? Vagy csak tájékozottabb ebben a témában?

2019. máj. 1. 20:13
 1/7 anonim ***** válasza:
30%
Ez plasztikai műtét. Ilyet nem lehet TB re csinálni. Az okok senkit nem fognak érdekelni, ha ilyen "szépészeti" beavatkozásra kellene az összeg. Hiába lenne jogos szerintem.
2019. máj. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hallottam ma egy ismerőstől, hogy pl ha valaki lefogy 50 kilót, akkor az orvos adhat javaslatot hogy távolítsák el a megmaradt bőrt és azt a TB elvileg kifizetni. Mivel ha orvosi javaslat van rá, akkor az már helyrelító műtétnek számít. Ezért lettem volna kíváncsi, hogy ilyen esetben, mint az enyém, ezt valahogy lehetne e alkalmazni.
2019. máj. 1. 20:34
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha találsz ortopéd orvost aki igazolja hogy a nagy mellméreted okozza a hátfájást ,esetlegbgerincferdülést, akkor van esélyed kérvényezni
2019. máj. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan ilyen esetekben lehet, amikor az egészséget veszélyezteti.
2019. máj. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Nem lehet.
2019. máj. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Lehet mellkisebbítő műtétet kérni OEP támogatottan, én most júniusban megyek ilyen műtétre. Nekem csak a plasztikai sebészhez kellett bejelentkeznem, ő állapította meg, hogy egészségre káros hatással van. Én is azt hittem, hogy ez csak amolyan "városi legenda", de nem, szerencsére...mivel akinek nincs ilyen nagy melle, az nem is tudja, hogy mekkora fizikai fájdalmakat képes ez okozni...arról meg ne is beszéljünk, hogy milyen önértékelési problémákhoz vezet...
2019. máj. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm utolsó válaszoló! Sokat segítettél!!
2019. máj. 28. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!