Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Koblációs mandulaműtét,...

Koblációs mandulaműtét, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Jövő héten műtenek koblációs módszerrel, altatásban. Olyan emberek véleményére/tapasztalatára lennék kiváncsi, akiket ezzel az eljárással műtöttek.

Mennyi idő volt a gyógyulás, esetlegesen felmerülő problémák, stb



#mandulaműtét #koblációs
2019. máj. 3. 11:14
 1/1 anonim válasza:

Szia. Engemn 3 hete műtöttek ezzel az eljarassal. Gyulladt volt a mandulám mar majd 8 honapja, úgy is vették ki. A műtet altatasban törtent. Kb 1 percnek tűnt az egész, de a valóságban 40 perc volt. Műtet utan nem volt nagyon fájdalmas, de hihetetlenül felduzzadt minden a számban, illetve a szájterpesz is kicsit felsértette a szám szélét. A műtet utan 6 óraval kezdett fajni. De a cataflammal elviselhetővé vált, a duzzanat jobban zavart, csak amiatt ment nehezebben a beszéd. A műtet utan nekem nem volt verzes, nem kellett köpködni a nyálamat, stb. Szerencsere minden jól működött, inni is tudtam egyből. En vittem jana asvanyvizet,de kaptam teát is. Kb 3 liter le is ment aznap. Éjszaka sem telt rosszul, rengeteg nyalam termelődött, igy nem volt szaraz a torkom. Du levest kaptam, estere pudingot. Masnap a reggelimet mar otthon ettem meg. Kenyerbel májkrémmel. Bar lassan es óvatosan, de lement. A duztanatom 3. napra enyhült, kb 15%ra. A 4. napig kb 7-8 órankent szedtem a cataflamot. Es olyan tüszős mandulagyuszi 70%a volt a fajdalom érzet. 5. naptól beindult es nekem egészen a 13. napig kitartott az erősebb, fülfájásos fájdalom. Ezekben a napokban 3-4 órankent kellett a cataflam. Plusz 7.napon bevérzett a seb, de kb 3 köpéssel túl is voltam rajta. Csak enyhe volt, egy nagyobb lepedék leválás okozhatta. A dokim jelezte, hogy ez tuti lesz. Én mindent ettem, kb a 8.naptól,amit kívántam kb. Es ami jol leviszi a lepedéket (pl. rantott hal, ropi, stb). Én lassabban gyógyultam/gyógyulok, de a dokim szerint azert, mert gxulladtan vette ki a mandulaimat, plusz idősebb is vagyok (37 éves, nő). 15. naptól mar nem kellett fájdalomcsillapító sem. Az ásítasnal faj, húzodik a seb (amúgy meg mindig van rajta egy kis lepedék). Sajnos az ízérzékelésem megváltozott,minden savanyú, kesernyés. Remélem ez jobb lesz idővel, mert baromi idegesítő. :)

Beszeltem hagyomanyos mandulaműtöttel, neki több mellekhatasa volt (pl. kijött az orrán az ivott víz, a duzzanata is tovabb tartott, stb),de ez függhet a mandulak allapotatol vagy az ember szervezetetől is. Mindenesetre hihetetlenül jó érzés túl lenni rajta. Örülök, hogy belevágtam (illetve belém vágtak), es soha nem kell mandulagyulladassal, detriusszal, lepedekes nyelvvel szenvednem. Jo döntest hoztal Te is. A lábadozas csak par het, de az eredmény egy életre szól. Amúgy magan korhazba csinaltattam.

2019. máj. 5. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!