Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mandulaműtét tapasztalatok?

Mandulaműtét tapasztalatok?

Figyelt kérdés
21éves vagyok, és góckutatáson megállapították, hogy ki kell venni a mandulámat. Mesélnétek róla, hogy milyen? Mennyire kellemetlen és fájdalmas maga a műtét, és az utána következő időszak? Annyi rosszat hallottam már.. :/
2015. máj. 11. 14:54
 1/2 anonim ***** válasza:

22 éves vagyok, azt hiszem, két éve volt, hogy kivették az enyémet, tehát ugyanabban a korosztályban, mint neked.


A műtét fájdalmasságáról nem tudok nyilatkozni, engem ugyanis altattak. Annyit tudok, hogy állítólag érzéstelenítőt fújnak be az érintett területre a szádba, és ha minden igaz, ettől nem érzel semmit. De ezt nem tudom megerősíteni. Az altatással nekem semmi probléma nem volt.



Az utána következő időszak valóban kellemetlen. Cataflam-ot fognak felírni, ebből 4 óránként vehetsz be, és nagyjából ennyi idő is, ameddig tart a hatása. (megjegyzés: viszont nem szabad 4-nél többet bevenni naponta. Nekem ezt nem mondták, így a 4-órás szabályt szó szerint véve én napi hatot toltam, mert éjjel is fel szoktam kelni, és akkor is nagyon fájt, úgyhogy csoda, hogy nem lett bajom ennyitől. Ezt tartsd szem előtt! A Cataflam-hoz adnak majd savlekötőt is, vagy mit, hogy ne ártson a gyomrodnak).


Szóval valóban kellemetlen, olyan érzés, mintha sebek lennének a torkodban. Nyelni nagyon nehéz. Viszont ha szeded a Cataflam-ot, akkor nem lesz probléma. Az elején, ha jól emlékszem, csak nagyon puha, vagy jó összerágott dolgot szabadott enni (májkrém), még a pirítós is karcolta a torkomat, utána már lehet mást is. Nem emlékszem már pontosan, mennyi idő volt a lábadozás, de nagyon fontos, hogy azt betartsd. Én szigorúan betartottam, keveset beszéltem, fokozatosan mertem egyre több félét enni, de a nővérem nem vette elég komolyan, már az elején sokat kezdett el beszélni és fel is szakadt neki a seb, vissza kellett menni a kórházba. Szóval nem egy egyszerű történet, egyszerűen tűrni kell, és óvatosnak kell lenni. Ha visszagondolok amúgy, még most is képes vagyok felidézni, milyen érzés volt. Olyan érzés, mint mikor gombóc van a torkodban, de sokkal intenzívebben, és mellette még nyilall is. A legjobb tanácsom az, hogy ne mulaszd el a Cataflam beszedését, különösen az elején, úgy nem lesz annyira kellemetlen. (viszont túl se adagold semmiképp!) Az a baj, hogyha nem szeded be időben, és visszatér a fájdalom, akkor utána már nagyon nehéz lesz beszedni, mert fájdalmas a nyelés. Bátorság és kitartás, túlleszel rajta!

2015. máj. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 szamo77db ***** válasza:
Nekem 32 éves koromban vették ki a mandulámat. Nem altattak el, viszont nem sajnálták tőlem a Lidocaint. Lefújták vele a műtéti területet, utána pár perccel kaptam meg a Lidocain injekciókat. Úgy elzsibbadt a torkom, hogy az egészből semmit nem éreztem. A nagy ereket elégették, hogy ne legyen utólagos vérzés. A műtét közben a műtőssegéd végig mondta nekem, hogy mi következik és ezzel sokat segített nekem. A műtét után vissza kísért az ágyamhoz és azt mondta: remekül csinálta, nagyszerűen viselkedett. Kb. 2 óra múlva múlt el az érzéstelenítő hatása, akkor bizony nagyon fájt a műtét helye. A műtét napján nem volt szabad megszólalni. A nyakamra hűvös borogatást kaptam. Enni sem kaptam aznap semmit. Viszont hoztak kancsóban egy csomó teát, azt innom kellett. Nagyon fájt! Következő nap még papis jellegű ételt kaptam, utána ugyanazt, mint a többiek. Étkezés előtt fájdalom csillapító port kaptunk, de még így is megszenvedtünk minden falatért! Nekem jól sikerült a műtét és nagyon aranyosak voltak hozzám a nővérkék, orvosok, mindenki!
2015. máj. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!