Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogy gyógyulhat meg az az...

Hogy gyógyulhat meg az az anyuka akinek állapota szülés következtében romlott meg, ami akadályozza gyermeke ellátasában, de kórházi kezelést nem tud igénybevenni mert nem lenne aki vigyázzon a gyermekre a kezelés ideje alatt?

Figyelt kérdés

Ha a gyermekem beteg akkor jogom van mellette lenni.

De ha én az anyuka vagyok beteg, alapvetoen cselekvőkepes de a vérveszteség és transzfúió kövezkezménye egy rossz fizikai állapotot idézett elő, kórházi kezelés kellene, de akkor elvennék a gyermekemet.

Nem vagyok fertőző, bejárassal is megoldható lenne (pl 1-1 infúzióra bemenni a kórházba), de vidéken lakok egyedül nem tudok bejutni kezelésre állapotom miatt. Ha allomanyba vesznek fel akkor a gyermekem veszítem el márpedig párhónaposan mellettem a helye, szüksége van rám.

Ájulásközeli állapotok, fáradtság szb az akadályozó tényezők. Apuka segítségével tuduk ketten ellátni a picit, de apukának dolgoznia kell, napi 12óra után (plusz 4óra utazás) aludni van ideje. Nem tud eljönni munkahelyéről , ha csak pár órára menne be dolgozni kirúgnák, amit nem tehrtünk meg anyagi helyzetünk miatt.

Anyaotthon szb kizárva , ott sincs aki felügyelne a picire, és igazaból az egyetlen gond hogy messze van a kórház, barmelyikbe is utalnának.

Létezik erre megoldás?

Vagy ha beteg lesz az anyuka szülés után, csak az a lehetőség van hogy a "gyámügy" vagy bárki ilyen szerv a kezelés idejéig nevelésbe veszi?

Azt nem szeretném hogy csak azért mert messze lakunk egy kórháztól elvegyék a gyermekem!

Neten kerestem de csak szlés utáni delressziókat talaltam, az pedig hala Istennek nem áll fenn, fizikai jelelgűek a problémáim.

Vaskészítményt szedek de nem nagyon segít. Azt mondják 6-10hónap mire beépül.

Na hat ezt nem akarpm elfogadni hogy nincs más megoldás!!!! Nincs senkim aki 6-10 hónapig segítene aktívan fél napon át.



2019. máj. 3. 14:22
 1/3 anonim ***** válasza:

6 honap alatti, kizárólag szootatott csecsemőt felveszik a gyerekosztalyra, ha az anya bennfekvo beteg.

Apuka el mehet fizetés nélküli szabadságra a gyerek ápolása és gondozása miatt. Ha a gyerek 6 hónapnál idősebb, akkor erre igényelhetia gyedet.

Kb majdnem minden benn fekvést nem igénylő kezelést meg lehet oldani otthon, ehhez a háziorvos segítségét kell kérni. Létezik házi betegápoló szolgálat is.


Amúgy nem igazán értem, mi a bajod.

2019. máj. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Amugy igen, gyámügy, átmeneti nevelésbe vétel, vagy szinten gyámügy, csaladbafogadas- itt neked kell keresni valakit: rokon,kozeli barát, aki alkalmas rá és vállalja is
2019. máj. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ha tegyük fel egy 1 órás kezelésre vagy csal egy ultrahangra kell mennem és nem tudom kire hagyni a picit aki még nagyon pici 7hós, azt hogy lehet kivitelezni babával?

Létezik hogy elnéznék kivetelesen hogy egy 2 perces uh vizsgálaton mellettem van a pici babakocsiba (nyílván mert járni nem tud, autó meg nincs)

2019. júl. 17. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!