Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hova fog jutni az sztk-s...

Hova fog jutni az sztk-s rendelés?

Figyelt kérdés
Ma szerettem volna bejutni a körzeti fogorvosomhoz mert annyira fáj a fogam, olvasni elméletileg tudok ott ültem 2 órán keresztül és nem volt kiírva, hogy minden esetben időpontot kell kérni. Most vannak olyan esetek, amikor az ember nem tudja, hogy lefog törtni a fogából egy darab... és azt mondta, hogy a 6 órás sztk-s rendelési idő alatt 6 embert tud ellátni.... ugyanígy vagyok a nőgyógyászati rendeléssel is, kérjek időpontot sztk-s rendelés még mindig de honnan fogom tudni, hogy két hét múlva gombás fertőzésem lesz?! hova fog jutni az egészségügy, hova fejlődik ez az egész ország, akkor hova vonnak le a fizetésemből/ meg minek ha tulajdonképpen nem kapok ellátást? tulajdonképpen, ha nem lesz pénzem maszek orvosra, akik az állam pénzén tanultak ki, akkor dögöljek meg?
2019. máj. 8. 19:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Értem a felháborodásod, de azért itt vannak bőven fogalomzavarok
2019. máj. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Fogalom zavar? eddig az volt a rendszer, hogy odamegyek és érkezési sorrendben fogadtak, ezt kiírhatta volna hogy kérj időpontot te barom. Mi a fogalom zavar? légy szíves oktass ki
2019. máj. 8. 19:33
 3/13 anonim ***** válasza:
54%

1. Általában olyan helyeken is van sürgősségi ellátás, ahol egyébként időpontra fogadják a betegeket. Tehát ha akut gondod van, ami nem várhat 2-3-5 hetet, akkor ellátnak.


2. "nem lesz pénzem maszek orvosra, akik az állam pénzén tanultak ki"

Bocsi, de ez a kijelentés kicsit olyan, mintha az orvosok lennének felelősek a kialakult helyzetért.

Lehet, hogy szerinted az állam pénzén tanult, de egyrészt a családja is adózik, tehát a családja pénze is benne van, másrészt minden embernek megvan a lehetősége, hogy ingyenesen orvosi egyetemre menjen, tehát ha ezt irigyled, akkor hajrá, harmadik részt pedig nem kell azt gondolni, hogy állami képzésen olyan olcsó az orvosi. A könyvek iszonyat drágák, arról nem is beszélve, hogy a szakképzés alatt van egy rakás kötelező tanfolyam, amihez semmiféle segítséget nem nyújtanak. Szakorvosként pedig kötelezően pontokat kell gyűjteni igen csak nem olcsó szakmai továbbképzéseken...


Nyilván szar az eü, úgy ahogy van. Kevés a szakdolgozó, túl sok a beteg. A magyarok nem nagyon szeretnek törődni az egészségükkel, ami egyre nagyobb terhet jelent a társadalom számára. Ráadásul kb. 2 millió aktív dolgozó fizeti a 10 millió ember teljes ellátását. Lehet, hogy neked soknak tűnik az a pár ezer forint TB, amit befizetsz, de igazából szarra sem elég, pláne úgy, hogy kevesen fizetik. Az egész szolidaritás elvű egészségügyi rendszer nem tartható fenn a végtelenségig, és szerintem eléggé az összeomlás szélén billeg már egy ideje.


Talán el kellene kergetni végre ezt a tetves, mocskos kormányt, amelyik szerint sokkal fontosabb minden szaros faluban egy stadion, ahová évente betéved 100 ember, meg minden külhoni fociegyletnek több tízmillió forint, mint hogy ne lerohadt, lepusztult kórházakban kelljen gyógyulni a magyar embereknek.

2019. máj. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
egy normális mérnöki karon is drágák a könyvek
2019. máj. 8. 19:41
 5/13 anonim ***** válasza:
54%
Nyuszi, akkor menjél orvosnak, neked is ingyen van a képzés!
2019. máj. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Heveny esetekhez nem kell időpont.

Az erős fogfájáshoz sem.

Nem tudom, hol laksz, de nálatok nincs fogorvosi ügyelet?

2019. máj. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Sőt én is aláírtam ennek a csodás kormánynak a tanulmányi szerződését, és kaptam a leveleket mert arra van pénz hogy mennyivel támogatott az állam és ennek milyen szankciói lehetnek... inkább ne fenyegessen senki csodás levelekkel, hogy bármit kaptam... sőt nekem is elegem van ebből, ami van mert plakátra mindig lesz pénz, mert pénzt kell mosni...
2019. máj. 8. 19:44
 8/13 A kérdező kommentje:
rendben van emelt biológiám következő érettségi időszakban megcsinálom az emelt kémia érettségit is és a nyuszi elmegy orvosnak...
2019. máj. 8. 19:45
 9/13 anonim ***** válasza:

"inkább ne fenyegessen senki csodás levelekkel, hogy bármit kaptam."


Na látod. Neked sem tetszik, ha ilyen baromságokkal operálnak, hogy bizony ezt meg azt kaptad.

Akkor neked sem kell az eü gyalázatos helyzetét arra kenni, hogy a "szemét" orvosok az állam pénzén tanulnak, aztán maszekban dolgoznak.

Nyilvánvaló, hogy a vezetéssel van a probléma.

2019. máj. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
na látod, ebben az országban már 8 éve senki nem szavaz erre a kormányra mégis hatalmon vannak, akkor mégis ki szavaz rájuk ha már ennyire leragadtunk a politikánál?
2019. máj. 8. 19:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!