Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Furunkulus kezelés segítség?

Furunkulus kezelés segítség?

Figyelt kérdés
Pénteken éreztem először, aztán szombatra egy szép nagy gombóc lett. (jobb farpofa, elég kellemetlen hely) Javasolták a kamillat, paradicsomot, de sehogy se tudtam rögzíteni, úgy voltam vele hogy hétfőn ezzel biztos doki lesz, mert menni, ülni, feküdni nem tudtam már. Ma vasárnapra rosszabb lett, meg jobban be "durrant" és 37,7re fel ment a hőmérsékletem. Aludtam 1-2 órát és éreztem hogy valami van. Kifakadt magától, elég sok urult de azért még van benne. A kérdésem az lenne hogy most hogyan kezeljem? Kitisztitottam, lezuhanyoztam, és bekentem betadinnel. Hagyjam szabadon, vagy kossem be? Kell e valami krém? Stb
2019. máj. 19. 19:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Ragaszd le gézlappal, lazán. Orvosnak mutasd meg, hogy rendesen kipucolja. Ha marad benne kórokozó, az a véreddel továbbfertőz más helyeken.
2019. máj. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Èn is azt ajánlom, hogy mutasd meg orvosnak, mert tényleg gondot kozhat, ha nincs rendesen kitisztitva.
2019. máj. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Orvos max antibiotikumot ír fel, a betadinnal jó ha kezeled, v.s. elmúlik majd magától. Naponta többször tisztítsd, mosd meg, fertőtlenítsd, és ha pár nap múlva ennek ellenére nem javul, akkor menj sebészetre.
2019. máj. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Amióta kifakadt, szinte egyáltalán nem fáj, kozerzetem 100x jobb szóval mindenképp érzem a javulás. :)
2019. máj. 20. 02:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!