Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Egészségügyi ellátások

A kérdés

Milyen titkosítás van a nemi gondozóban regisztrált HIV pozitív emberek adataira, hogy titokban maradjon?

Semelyik más részlegről nem látja más szakember a kért időpontokat? Azért jöhet pár társbetegség, akkor azokra a szakrendelésekre se lát rá más? És a papír kis karton, a boríték? Azt hol őrzik, páncélszekrényben?

Este a portás azért attól még simán bemehet, meg ott egy takarítónőnek is néha lenni kell egyedül, ha akar beleolvashat...

Keress kérdéseket hasonló témában: HIV

máj. 20. 11:23  Privát üzenet  

A válaszok
Papír, karton, boríték?? Hol élsz a múltban?

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont máj. 20. 11:25 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Jó, akkor ha tudod, hogy csak a rendszerben van, akkor arra van titkosítás? Hogy más szakterületek nem látják ezeket az időpontokat? Tehát hogy nincs név kereső az informatikai rendszerben, a közös rendszerben?

# 2/4Időpont máj. 20. 13:08 Privát üzenet
A leleteidet meg tudják nézni más orvosok is. Én az elmúlt időszakban elég sok orvosnál voltam ugyanazzal a problémával és mindenhol meg tudták nézni a papírjaimat a rendszerben, a háziorvosnál is látták. Online már te is meg tudod nézni pl. milyen gyógyszert írtak fel neked, kiváltottad-e, milyen vizsgálatokon voltál. Itt elvileg valamit be lehet állítani, hogy kik férjenek hozzá, gyakorlatilag nem tudom hogy működik. Hülyeséget se akarok mondani, nézz utána.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont máj. 20. 14:34 Privát üzenet
A nemi betegségek és a pszichiátriai betegségek adataira csak az arra felhatalmazott orvos fér hozzá, más orvos nem. Az EESZT-ben minden más ellátásod látszik minden orvosnak (aki kezel), ezek az adatok nem.

A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont máj. 20. 19:33 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Vizsgák elé nézve, kimerültek, rémálmoktól felzaklatta, totál készen veszélyes lenne az öcsém vényköteles szorongásoldó gyógyszerét elkezdenem titokban szedni?
Körülmetélés titokban?
Szerintetek mit érez az olyan szülő, aki titokban gyógyszereket kever a gyereke italába?
Mit gondoljak? A barátom titokban Sevredol-t szed és mikor rákérdeztem fejfájásra fogta
Ez nem vicc! Nagyon fáj a fogam, voltam fogorvosnál, de a doki nem lát semmit, viszont ez azóta áll fent, mióta elment a párom a számba. Nem lehetséges az, hogy emiatt fáj a...
El lehet "titokban" intézni?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések az Egészségügyi ellátások rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!