Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Egészségügyi ellátások

A kérdés
Vadcica18 nevű felhasználó kérdése:

Nagyon beteg családtag elhelyezése. Milyen lehetőségek vannak?

Van egy nagyon beteg családtagom aki lassan teljes figyelmet igényel. Nem nagyon tehetjük meg hogy otthon maradjunk vele. Tudna valaki segíteni ilyenkor milyen segítségben bízhatunk?

Keress kérdéseket hasonló témákban: beteg, egészségügy, ellátás, anyagiak

máj. 20. 18:30  Privát üzenet  

A válaszok
erre vannak a szociális otthonok. csak oda se 2 nap alatt jut be az ember, hanem 1,5 év minimum és akkor meg is van gyorsítva a folyamat.

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont máj. 20. 18:36 Privát üzenet
Házi segítségnyújtás minden önkormányzatnál kell hogy legyen. Kimennek naponta (2x), megfürdetik, beadják a gyógyszert, beszélgetnek vele egy kicsit. Ha nem elég, akkor marad a bentlakásos otthon.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont máj. 20. 18:49 Privát üzenet
Ápolási osztály.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont máj. 20. 21:04 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Első kommentelő. Igen én is ugy hallottam hogy nagyon nehéz bekerülni...

Második kommentelő. Az a önkormányzati dolog jól hangzik. Mennyibe szokott kerülni egy ilyen?

Harmadik kommentelő.Igen azt én is néztem már. A korházi ellátásba csak 3 hónap a max hogy bent lehet. A magánt meg nem tudnánk kifizetni.

Az állami gondozó jelenleg ami szerintem kedvező lessz anyagilag is.

# 4/4Időpont máj. 20. 22:40 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Félek a haláltól és mindig csak a legrosszabbra tudok gondolni. Nem csak magammal kapcsolatban, hanem bizonyos helyzetek, szeretteim betegsége is ezt váltja ki belőlem. HOgyan küzdjem le?
Amikor beteg (pl. megfázott) ember van a családban, akkor hogyan fertőtlenítitek az edényeket, poharakat, tányérokat, evőeszközöket?
Sugárkezelésre jó, ha mindig elkíséri a beteget egy családtag, vagy nem szükséges?
Szerintetek helyes e ha egy 73 eves evek ota beteg, viszont egeszseges elmeällapotu csaladtag, aki mar nibden vizsgalaton attesett, es nem talaljak a bajat, amikor nagyon rosszul...
Családomban lévő folyamatos stresszhatás miatt (mentálisan beteg családtag) romlani kezdett a rövidtávú memóriám, ez a stresszhatás hamarosan csökkenni fog, mivel külön költözöm,...
Ténylegesen beteg, enyhén ápolásra szoruló családtag után ha ápolásit kêrek, milyen kotelezettséggel jár, van e ellenörzés ez irányba?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések az Egészségügyi ellátások rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!