Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan kérhető vérvételre...

Pszicho88 kérdése:

Hogyan kérhető vérvételre beutaló?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ma kértem a háziorvostól beutalót vérvételre, de mivel nem volt papírom róla, hogy kérjek, így kamuztam hogy endokrinológus kérte, csak nincs meg róla a papír. Szar duma volt, de mindegy. Ilyenkor mire lehet hivatkozni, ha kérni akarok beutalót, de alternatív kezelési célra kell, ahol nem írhatnak róla papírt. Nem tudtam, hogy ez ilyen körülményes.


Köszi.



2019. máj. 27. 11:58
 1/9 A kérdező kommentje:

Külön kérdés, bár nem ide vonatkozik.

Nem vagyok Budapesti lakos, de följárok dolgozni.

Nincs állandó lakcímem Pesten.

Hogyan és melyik körzeti orvoshoz tartozhatok ott, ebben az esetben?

Köszönöm.

2019. máj. 27. 12:02
 2/9 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy alternatív kezelés? Amúgy nem kell indokolni egy vérvételt, évente egyszer egyszerűen állapotfelmérés, szűrés céljából érdemes elmenni.

Az állandó vagy a tartózkodási címként bejelentett helyre mehetsz orvoshoz, ha van róla lakcímkártyád.

2019. máj. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért kérdezték. Voltam a kórházban és ott azt mondták hogy az alap ingyenes plusz 10 ezer a tumor marker, ami nekem kellene pluszba és endokrin hormonokra is külön kéne.
2019. máj. 27. 13:32
 4/9 anonim ***** válasza:

Bármelyik körzeti orvoshoz mehetsz, feltéve ha ő tud fogadni, mert csak a lakcím szerinti orvos köteles.

Ha elfogad, akkor átkéri a kartonod, de akkor a régi háziorvosodhoz nem mehetsz már.

2019. máj. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha van TB-d és TB alapon megy a labor, akkor nincs semmiféle "pluszba tízezer" történet..

Alapvetően a háziorvos feladata hogy beutalót írjon, valamire való körzeti orvos évente egyszer elküldi a betegét laborra, rég rossz ha ezt úgy kell tőle hazugságokkal kikönyörögni.. Amúgy szakorvos is kérhet labort, de ez esetben ő adja a beutalót is hozzá.

Egy szó mint száz, normál esetben egy labor beutaló semennyire sem körülményes.

2019. máj. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Akkor hanyagolom ezt a háziorvost. Még azt is megnézte hogy nincs jelenleg bejelentett munkahelyem. Ehhez semmi köze nem lett volna. Ezek szerint a saját dolgát nem végezte el, de már az enyémbe kutakodott. Pestre mi egy körzeti orvoshoz való átjelentkezés menete? Fölhívjam előtte, hogy tud, akar e fogadni? Hol nézzem ki kihez menjek? Ideiglenes lakcím hol kérhető Pestre? Köszönöm.
2019. máj. 27. 13:58
 7/9 A kérdező kommentje:
Kérdeztétek mi az h alternativ kezelés. Frekvenciàs géppel történő àllapotfelmérés.
2019. máj. 27. 14:00
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor lehet azért volt tirpàk mert most épp nincs bejelentett munkahely. Elméletileg nem is mehettem volna. Csak furcsa mert évekig fizetve van és mikor kéne akkor nem elérhető. Ajjaj ebből magàn vérvétel lesz. :(
2019. máj. 27. 14:16
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha az előző munkahelyeden folyamatos volt a TB befizetés, akkor elméletileg a felmondás után 45 napig még biztosítotti státuszban maradsz (passzív jogon való jogosultság).
2019. máj. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!