Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Meg tudom nézni valahol a...

Meg tudom nézni valahol a vércsoportomat?

Figyelt kérdés

Amikor születtem vagy nem nézték meg a vércsoportomat, vagy nem írták bele a kiskönyvembe, a lényeg, hogy nem tudom.

18 évesen voltam vért adni, ott egy gyorstesztet csináltak, valami kis papírra kellett a vért rácseppenteni és a papíron lévő anyag elszíneződése alapján megmondták milyen a vércsoportom.

Én haloványan arra emlékszem, hogy 0-t mondtak nekem, de nem mernék megesküdni rá, sajnos nem írtam akkor fel, viszont azt, hogy Rh neg. vagy poz. nem mondták (nem ismerem a tesztet, gondolom azért mert azzal az Rh faktort nem lehetett megnézni).

Így a véradás által bekerült valami adatbázisba a vércsoportom, meg tudom ezt nézni valahogy?



2019. jún. 7. 14:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Benne vagy a vöröskereszt rendszerében, igen.

Legegyszerűbben úgy tudod meg, hogy elmész újra vért adni és a papíron, amit kapsz a tasakokkal, azon rajta van. De ha nem adsz vért, akkor is megnézik neked.

2019. jún. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2019. jún. 7. 15:09
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a vöröskeresztnek köszönhetően megkérdezheted tőlük akár telefonon is az adataid alapján. De azért elég szomorú, hogy az emberek nagy többsége nem tudja, mi a vércsoportja, mert már rá sem írják születéskor sem. Anno a két lányom kiskönyvén még szerepelt. Utána nem. Ez 30 és 27 évvel ezelőtt volt. Azóta nem tudom, mi a helyzet, de pont arról nem tudnak sokan, ami nagyon fontos lenne egy esetleges balesetnél, vagy bármi okból, ahol hirtelen kell vért adni.

Érdekes, Ausztriában meg tudják ezt oldani. Azért írom ezt az országot példának, mert a lányom most vár babát, ott van bejelentett munkahelye, és kapott egy kártyát, amit javasolnak, hogy mindig hordja magánál. Semmi más nem áll rajta, csak az adatai és a vércsoportja.

Itt sem ártana ezt bevezetni.

2019. jún. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

3. vagyok. Még annyi a mondandómhoz, nehogy félreértsen valaki, de tisztában vagyok azzal, hogy baj esetén pár perc alatt meg tudják állapítani, kinek, mi a vércsoportja, de vannak nagyon ritka vércsoportú emberek, akik nem kaphatnak mindenkitől vért, sőt, csak nagyon kevesektől. A vérplazma nem egyenlő a vérrel.

Jó, hogy kiírtad a kérdést, mert szerintem nagyon fontos lenne mindenkinek tudnia, mi a vércsoportja.

Amikor a lányaim születtek, a nagyobbik lányommal való terhesség alatt egy idős orvosom volt. Soha nem felejtem el, amikor azt mondta, hogy több, mint 30 éve van a pályán, de ilyen ritka vércsoporttal még soha nem találkozott a pályafutása során. B RH-negatív. Csak annyit mondott, hogy nagyon vigyázzak magamra. Elég pech, de azóta sem felejtem el. Szerencsére a lányok pozitív vércsoportúak, egyik A-s, másik AB-s. Ez terhességnél fontos, mert a második terhességnél a szervezet ellenanyagot termel. Hogy az elsőnél miért nem kell elleninjekció, azóta sem tudom. De volt egy szomszéd lány, aki nem mondta meg, hogy volt egy abortusza, nem kapott elleninjekciót, mert első terhességként kezelték, és fogyatékos gyereke született. Utólag már bánhatja. Olvastam már itt kérdést a Gyereknevelés rovatban, sokan nagy hülyeséget írtak, ott inkább nem is reagáltam.

Ne haragudj, hogy épp itt írom az "okosságaimat", de nem ártana tisztában lenni a dolgokkal sokaknak.

Igenis fontos, hogy az ember tisztában legyen a saját vércsoportjával. Örülök, hogy utána szeretnél járni, főleg, ha babát terveztek "neadjisten".:)

2019. jún. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha házi orvossal beszélsz lehet ö is elküldene tesztre

De am ha vért adtál az RH-t is megnézték, mert az se mindegy, pozitív nem adhat negatívnak, szóval ha tébyleg meg van az adatbázisukban akkor ott az is szerepel hogy negativ vagy pozitív vagy

2019. jún. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én sem tudtam a vércsoportomat, amikor először voltam vért adni, akkor mondták, hogy nullás, amikor másodszor voltam, akkor pedig kiderült, hogy 0+ vagyok. A férjemnek is így derült ki, kB 10 éve az egyik első randinkon közösen adtunk vért, neki B-.
2019. jún. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
3-assal nagyon egyetértek, nem értem miért nem fér rá a vércsoport mondjuk a tajkártyára?
2019. jún. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!