Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gerinc műtét után lehet tenni...

Gerinc műtét után lehet tenni valamit?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok. Az első műtétem 8 éve volt, a második 3 éve (sérv). Járok gyogytornazni, fizikoterápiás kezelésekre amióta tudok a betegségemről. Próbálok dolgozni, de amikor elkezdem a munkát pár nap múlva az életem pokollá változik. Szörnyű fájdalmaim vannak, és eltorzult a testem, egy eléggé csúnya testtartás alakul ki. Több munkát is próbáltam, de mindig ez történik. Most jelenleg is ez történt, és egy viszonylag rövid időn belül elküld a munkáltató, hogy ne menjek inkább dolgozni. Így a bevételem kiesik. Szüleim segítenek mindenben. Arra lennék kíváncsi, hogy jogosult vagyok e bármilyen támogatásra? Ha más mem segít.. Mivel nem szeretnék ilyen fiatalon tönkre menni, meg hogy a szüleim tartsanak el..


Köszönöm ha válaszolsz 😊


22/L



2019. jún. 18. 15:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én már kb 1000 kérdéshez leírtam mi segített, mások kb 1millióhoz, hogy csak orvost kérdezz, de még senki nem írt olyat, hogy a gyógytornától meggyógyult.
2019. jún. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Mit dolgozol/dolgoznál?
2019. jún. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

1 : szerinted én követem az összes kérdést amihez te válaszolsz? Nem! És kérdezném az orvosom, csak épp szabin van.. Plusz nem sok olyan embert ismerek, akit már 14 évesen meg kellett műteni. És nem arra vagyok mi segít, mert lehet ami neked segít nekem nem fog... Hidd el közel 9 év alatt volt időm sok dolgot kiprobalni...



2. Próbáltam több munkát ülő /álló.. Most eladó szakmát próbáltam egy ajándék boltban. De voltam már pultban, futár.. Suli mellett jobb melóra nem nagyon van kilátásom.

2019. jún. 18. 16:41
 4/15 anonim ***** válasza:

Nekem fel évig gipszben volt a testem homloktol csipoig műtét után.

Persze havonta volt átgipszeles.

Nem akarlak elkeseriteni de a már kialakult rossz tartason más nem segít csak megfelelő orvos aki megmut és gipszbe tesz.

Műtét után 2 hónap volt a szigorú fekvés gipszben utána lehetett már maszkalni de a gipsz csak fel év után került le.

2019. jún. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

És ez sérv miatt volt?

Mert nekem amúgy azt mondta az orvosom, hogy akinek kijön a sérve, annak kialaul egy kényszer tartás amivel a fájdalmat akarja elkerulni az ember. Plusz begyulladnak ott a szövetek meg úgy a serv nyomja az ideget, azért van ez így.

2019. jún. 20. 12:54
 6/15 anonim ***** válasza:

Igen. De gipszbe kell tenni. Nem tudsz mit csinálni.

Nekem m9st újra faj sajnos, szerintem kezdhetem elölről és be fognak gipszelni. Délután megyek maganrendelesre, akkor kiderül.

Pesti vagy? Megadjam az orvos elérhetőséget?

Mikor bent feküdtem gipszben több szobatarsam is volt ott hasonló gonddal akit be kellett gipszelni.

Nem akarok visszakerülni de ha gipszbe kell tenni akkor muszáj kibírni.

Gipsz előnye hogy nem fog fájni amint megszokod a rogzitest.

2019. júl. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha szeretnéd privátban cserélhetünk e-mailt és meg tudom mutatni akar a gipszet is mikyen volt illetve tudok mesélni, válaszolni a kérdéseidre
2019. júl. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Én újra gipszbe kerülök ma délután. Felvettek fekvőbeteg osztályra tegnap és átmenetileg műanyag rogzitoben fekszem.

Délután lesz bent majd az a gipszelo orvos aki be tud gipszelni, ezt nem mindegyik tudja mint pl egy sima labtores rögzítését megcsinalni, elég speciális.

Első körben augusztus végéig ki kell birnom gipszben. Homloktol csípő alattig, sajnos felmerült a teljes gipsz is ami annyit jelent hogy csiponel nem ér veget a gipsz hanem mindkét lábon folytatódik és térd fölöttig ér.

Ezt nagxon szeretném elkerülni de az orvosok fogjak eldönteni :(

2019. júl. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Most fognak betolni gipszelesre és az orvos már mondta hogy készüljek fel mert mindkét lábam gipszbe kerül.

Speciális ágyban fogok feküdni, a labaimat hevederbe teszik és húzzák felfelé. Ez van sajnos.

Neked is gipszbe fogjak tenni ha normális orvoshoz mész el..

2019. júl. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nekem a gerincferdülésem pár hónap alatt elmúlt, amikor fitnesz terembe kezdtem járni. Előtte 20 év alatt mindent kipróbáltam
2019. júl. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!