Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Láb zsibbadás, felállás...

Láb zsibbadás, felállás képtelenség. Mitől?

Figyelt kérdés

Sziasztok.Tegnapi nap sétáltam a városba és egyszer csak az egyik lábam szószerint "elengedett" mintha teljesen le lenne bénulva,nagyon szép látvány lehetett.

Szerencsére velem volt egy haverom aki segitett rendbe hozni magam,de kb 10percig nem birtam ráálni,ha megpróbáltam majdnem oldalra dűltem,csak sikerült megkapaszkodni.

Másik lábamat végig horzsoltam.

Ma reggel felkeléskor ugyan ez történt.

9óra körül annyi frissen keltem fel hogy szimplán felültem,majd egy pár másodperc mulva felakartam állni szintén ugyan az a lábam elengedett és szószerint seggre vertem magamat.

Mitől lehet ez?Valakinek hasonlók voltak?Sikerült kezelni?

Orvoshoz nem merek menni még úgy hogy várok itt pár tapasztalatot tippet hátha.

Előre köszi.



2019. júl. 1. 19:54
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Nem akarlak ijesztgetni, számos dologtól lehet de orvos nélkül nem oldódik meg. Ha nem mersz menni, nyugodtan várj, ha lebénulsz, visznek.
2019. júl. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
26%
Kiszakadt gerincsérv okoz ilyen tünetet. Idegsebészet foglalkozik vele. De először háziorvos, ott kapsz beutalót.
2019. júl. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
24%
Na azért nem kell bénulással ijesztgetni! Nem terhelted túl? Nem gyenge a térd- vagy bokaízületed? Nem biztos, hogy ugyanaz, mint neked, de velem az volt Svájcban egy hegyről lefele jövet többszáz lépcső után, hogy pont mikor magam mögött hagytam az utolsó lépcsőt is, szó szerint összerogytam, kiment alólam a lábam. Kétszer pedig az utcán a járdáról lelépve minden előzmény nélkül történt ugyanez: fájdalom nélkül a földön találtam magam. Fölszedtek, mentem tovább. Azóta se történt ilyen, viszont térdízületi problémáim vannak és világéletemben laza volt a bokaízületem. Ha újra előfordul, azért nézesd meg egy reumatológussal vagy egy ortopédussal. Beutalóköteles mindkettő.
2019. júl. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%

Gerincprobléma lehet, de akár agydaganat is. Menj vele dokihoz, ne halogasd!


Aki szerint semmiség az időszakos bénulás, az nem komplett.

2019. júl. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, kedvesen lepontoztak ugyhogy ideirom, pl a szklerózis multiplex kezdődhet így fiatal felnőtrkorban. Igen, agydaganat is és a gerincvelő számos problémája, rengeteg neurológiai baj. Na ez a válasz tuti nem hasznos, de sajnos igy van. Épeszű ember dokihoz megy ezzel és nem.bagatelizálja, majd ha mindent kizárnak akkor gondolja csak azt hogy Biri néni megátkozta.
2019. júl. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Mindenképp elmegyek akkor egy háziorvoshoz és kiderül.

Harmadik válaszoló.

Mostanába de meg van erőltetve,másfél hónapig szószerint semmit nem csináltam mondhatni punnyadtam.

1hete álltam neki burkoló munkáknak napi közel 6-7 órát térdepelek,boka részemmel támasztom magamat térdepelés közben.


Kicsit megijedtem,de legalább tudom hogy ez nem játék.

Köszi szépen a válaszokat.

2019. júl. 2. 01:01
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor simán lehet ettől a munkától. Nincs hozzászokva a lábad és kimerül. De azért nézesd meg.
2019. júl. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!