Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ezek az anyajegyek mennyire...

Ezek az anyajegyek mennyire gyanúsak szerintetek? Mire számítsak egy vizsgálat során? Magánrendelés jobb?

Figyelt kérdés

Az egész úgy kezdődött, hogy még június közepe fele egy fodrász megvágta az egyik lapos anyajegyemet a nyakamon borotvával (szerintem pont ott vágta meg a bőrt, hisz egy nem kiálló anyajegyet nehéz lenne máshogyan megvágni) és vérzett is, de nagyon rövid ideig. Olvastam, hogy egy sérülés nem okozhat nagy gondot. 1 hét alatt lejött a seb, majd egyre inkább tűnt olyannak, mint amilyen volt. Kissé világosabb és kiemelkedőbb lett, de azóta már újra barnás, és már alig emelkedik ki (heg, vagy valamilyen sérülés nyom lehetett). Ez miatt már nem is igazán aggódom, nem csúnya, nem vérzett azóta sem, szabályos, a kiemelkedés (duzzanat, heg, vagy legyen az akármi) szinte teljesen lement. Ezelőtt nem igazán foglalkoztam az anyajegyekkel, sohasem nézettem meg, viszont az internetet olvasva sikerült elijesztenem magam, így mégis csak átnéztem őket.


A hátamon éreztem egy kis pici dudort, tükörrel megnéztem, egy nagyobb anyajegyet találtam. Megkérdeztem a páromat, hogy ilyen volt-e ez eddig is, ő azt mondta, szerinte igen (és nekem is így rémlik egyébként). Csinált róla egy képet is, megnéztem úgy, és az nem tetszik egyedül, hogy egy lapos anyajegyből emelkedik ki egy kicsi rész, egyébként teljesen normálisnak tűnik, szerintem alakja, színe rendben van. Ez alatt van egy kisebb is, aminek a színe sötétebb, és picit szabálytalan alakú. Ezt a kettőt bekarikáztam. Itt a kép: [link]


Jövőhét pénteken megyek magánbőrgyógyászhoz, Dr. Nyirkos Péterhez, valakinek van róla véleménye? Mire számíthatok? Nem akarom tovább húzni és várni, így is félek, hogy na adj' Isten már késő, ezért is megyek magánhoz, meg egyébként sem vagyok otthon, így talán máshol SZTK keretein belül meg sem néznek. Kicsit félek, mivel kissé hipochonder vagyok. Ha nincs ez a fodrászos baleset, sosem figyelek fel ezekre, viszont azóta nyugtalanít...


Kissé sok az anyajegyem, de nagyobból 1-2 van, szabálytalan és gyanús is maximum 2-3. Családban nem volt még melanoma vagy bőrrák, de még csak rákról sem nagyon tudok. Napon keveset vagyok, 90%-ban késő délután vagy este megyek ki, sohasem szoliztam. Gyerekként sem égtem le, nem is nagyon engedtek a melegben kint lenni. Strandra sem szoktam járni. Ahhoz képest, hogy világos (átlagos) a bőrszínem, inkább barnulok, mint égek, mivel leégve még nem voltam, de barnulást minden nyáron látok magamon. Teljesen kiálló (a gömbalakú) anyajegyem nincs.


Aki elolvasta és tud érdemben válaszolni, vagy meg tud nyugtatni, annak nagyon köszönöm!


24/f



2019. júl. 6. 02:23
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzáteszek, hogy tünetek sincsenek. Vérzés, fájás, viszketés, semmi.
2019. júl. 6. 02:28
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell aggódnod a leírtak alapján, és a képen is egy (két) átlagosnak tűnő anyajegy van.

Dicséretes, hogy fiatal férfi létedre ennyire foglalkozol az egészségeddel! Ez maradjon is így, figyeld az esetleges változásokat továbbra is!

Néhány évente pedig nem árt bőrgyógyásszal átnézetni.

2019. júl. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2019. júl. 6. 16:16
 4/15 anonim ***** válasza:

Szia,

Hasonló van nekem is a hátamon, mint a te felső anyajegyed. Volt amelyik doktor le akarta vetetni, másik szerint felesleges. Én meg úgy döntöttem, hogy levetetem :) jövő héten megyek én is magánhoz.

Nekem a másik nem tűnik vészesnek, de konkrétumot nyilván majd az orvos tud mondani, meg a szövettan, ha levetetted.

Én egyébként, mivelhogy volt már nagyon korai stádiumú melanomam, én nem szórakozók, ami picit is fura vagy bármi, én azt levetetem, nekem még egyszer nem hiányzik egy olyan lelet... :)

Szóval ne izgulj, es ha magánba mész, es megengedheted magadnak, szerintem nyugodtan szedesd le azt, amit te olyannak gondolsz. Akár akkor is, ha orvos szerint nem szükséges. Sokszor végeznek anyajegy eltávolítást esztétikai okokból, illetve ha teged az megnyugtat,hogy nincs a testeden, akkor szerintem megéri. :)

2019. júl. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Amelyik neked hasonló volt és levetetted, az jóindulatú volt?


Én inkább úgy vagyok vele, ha egy magánorvos azt mondja, hogy rendben van, ne műtsenek, de figyelgetem azért. Remélem, hogy nem lesz gond. Köszönöm a válaszod! :)

2019. júl. 6. 19:22
 6/15 A kérdező kommentje:
Ja, hogy még csak most fogod levetetni? Igen, így érthető, hogy neked már volt problémás,úgy én is levetetném.
2019. júl. 6. 19:23
 7/15 anonim ***** válasza:

Igen, most fogom csak.

Nekem mondtak már rá jót es rosszat, én a saját, régebbi rosszindulatú anyajegyem miatt szedetem le, bár így, hogy mindegyik orvos mas-mas véleménnyel van rola,talán így a jobb.

2019. júl. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Igen, nálad más a helyzet, nem éri meg kockáztatni. Nálam ugye eddig ismeretlen minden, mivel még egyszer sem voltam, szóval ha nem mond semmi rosszat, akkor én nem műtetem. :)
2019. júl. 6. 21:12
 9/15 A kérdező kommentje:

Sajnos sokan nem szeretnek visszaírni, amikor túl vannak a dolgokon, mert csak akkor lógnak itt egész nap, ameddig a választ keresik, amikor már túl vannak rajta, pl. elmennek egy orvoshoz, még csak vissza sem jeleznek. Na én nem ilyen vagyok.


Voltam a bőrgyógyászaton. Igazából csak a hátam érdekelt, meg a sérült anyajegyem, a többi szemmel láthatóan is rendben van, de azért amit látott az orvos, azt megnézte. Hál' Isten azt mondta, egészséges vagyok, nincs semmi probléma. Legyen így, azért figyelem az anyajegyeket így is, na meg ha nem felejtem el, majd valamikor jövőre rutinszerűen megnézetem. Ajánlom mindenkinek a doktor urat, nagyon jó fej és kedves (Dr. Nyirkos Péter). Túl vagyok rajta, nagyrészt megnyugodtam most már azért.


Bár visszajeleztem, de senki ne vegye magára a válaszom, mert attól függetlenül, hogy nálam minden oké, még másnál nem biztos, szóval soha se itt keressétek a választ, hanem irány egy orvos! :)

2019. júl. 13. 03:34
 10/15 anonim ***** válasza:

Szia

Ez nagyon kedves,hogy visszaírtál :)

#4es válaszoló vagyok, én levetettem azt az anyajegyemet, ami hasonló volt, mint a tied, nekem sebész azt mondta az ilyeneket amik kiallnak,egyenetlen a szélük, célszerű levetetni,meg nekem azt mondta hogy kinezetre is inkabb levetetné, szóval tenyleg ne foto alapján dontse el mindenki otthon, hogy leveteti e vagy sem :) tovabbi szep napot, es tok jó hogy így figyelsz magadra :)

2019. júl. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!