Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ezek az anyajegyek mennyire...

Ezek az anyajegyek mennyire gyanúsak szerintetek? Mire számítsak egy vizsgálat során? Magánrendelés jobb?

Figyelt kérdés

Az egész úgy kezdődött, hogy még június közepe fele egy fodrász megvágta az egyik lapos anyajegyemet a nyakamon borotvával (szerintem pont ott vágta meg a bőrt, hisz egy nem kiálló anyajegyet nehéz lenne máshogyan megvágni) és vérzett is, de nagyon rövid ideig. Olvastam, hogy egy sérülés nem okozhat nagy gondot. 1 hét alatt lejött a seb, majd egyre inkább tűnt olyannak, mint amilyen volt. Kissé világosabb és kiemelkedőbb lett, de azóta már újra barnás, és már alig emelkedik ki (heg, vagy valamilyen sérülés nyom lehetett). Ez miatt már nem is igazán aggódom, nem csúnya, nem vérzett azóta sem, szabályos, a kiemelkedés (duzzanat, heg, vagy legyen az akármi) szinte teljesen lement. Ezelőtt nem igazán foglalkoztam az anyajegyekkel, sohasem nézettem meg, viszont az internetet olvasva sikerült elijesztenem magam, így mégis csak átnéztem őket.


A hátamon éreztem egy kis pici dudort, tükörrel megnéztem, egy nagyobb anyajegyet találtam. Megkérdeztem a páromat, hogy ilyen volt-e ez eddig is, ő azt mondta, szerinte igen (és nekem is így rémlik egyébként). Csinált róla egy képet is, megnéztem úgy, és az nem tetszik egyedül, hogy egy lapos anyajegyből emelkedik ki egy kicsi rész, egyébként teljesen normálisnak tűnik, szerintem alakja, színe rendben van. Ez alatt van egy kisebb is, aminek a színe sötétebb, és picit szabálytalan alakú. Ezt a kettőt bekarikáztam. Itt a kép: [link]


Jövőhét pénteken megyek magánbőrgyógyászhoz, Dr. Nyirkos Péterhez, valakinek van róla véleménye? Mire számíthatok? Nem akarom tovább húzni és várni, így is félek, hogy na adj' Isten már késő, ezért is megyek magánhoz, meg egyébként sem vagyok otthon, így talán máshol SZTK keretein belül meg sem néznek. Kicsit félek, mivel kissé hipochonder vagyok. Ha nincs ez a fodrászos baleset, sosem figyelek fel ezekre, viszont azóta nyugtalanít...


Kissé sok az anyajegyem, de nagyobból 1-2 van, szabálytalan és gyanús is maximum 2-3. Családban nem volt még melanoma vagy bőrrák, de még csak rákról sem nagyon tudok. Napon keveset vagyok, 90%-ban késő délután vagy este megyek ki, sohasem szoliztam. Gyerekként sem égtem le, nem is nagyon engedtek a melegben kint lenni. Strandra sem szoktam járni. Ahhoz képest, hogy világos (átlagos) a bőrszínem, inkább barnulok, mint égek, mivel leégve még nem voltam, de barnulást minden nyáron látok magamon. Teljesen kiálló (a gömbalakú) anyajegyem nincs.


Aki elolvasta és tud érdemben válaszolni, vagy meg tud nyugtatni, annak nagyon köszönöm!


24/f



2019. júl. 6. 02:23
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Jól tetted, hisz nálad már volt belőle baj. Nálam még nem szerencsére, az egész családban senkinek sem volt.


Azért ha nem felejted el, akkor írd meg, hogy mit mondott a szövettan. :)

2019. júl. 13. 19:10
 12/15 anonim ***** válasza:
Kb. 1-1.5honap es jelentkezem :)
2019. júl. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszi! :)
2019. júl. 14. 03:42
 14/15 anonim ***** válasza:

Szia kérdező!

Megjött a szövettani eredményem, jóindulatú volt az anyajegy! :-)

2019. aug. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Örülök! Köszönöm a válaszod! Jó egészséget kívánok! :)
2019. aug. 2. 03:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!