Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lehetséges mindez a fronttól?

Lehetséges mindez a fronttól?

Figyelt kérdés

Körülbelül 2 hónappal ezelőtt volt egy erősebb hidegfront, illetve a környező országokban is roppant kaotikus volt a helyzet időjárás szempontjából. Ez nálam akkor azt eredményezte, hogy erős fejfájás mellett az álkapoccsontom és arcüregem is fájt körülbelül 5-6 napig. Amint változott az időjárás, minden eltűnt, mintha mi sem történt volna.


Ráírtam a frontérzékenységem számlájára. Ebben az időben már nem szedtem vitaminokat tartalmazó tablettákat sem, amik elvileg a frontérzékenységet visszafognák.


Jelenleg ugyanez a helyzet. Alig egy hete kezdődött ugyanez. Fáj a fejem, az álkapoccsontom, arcüregem és néha a fogam is, de az elmúlt napokban ez már nem állandó. Van, hogy 12 órán át alig érzem, gyógyszerek s minden egyéb nélkül.


Jobban ránéztem itthon (már amennyire lehetett), nem látszik semmi gyulladtnak, sem duzzadtnak egyáltalán.


Valószínű tehát, hogy mindez az erős frontérzékenységem számlájára írható?

Mindig is frontérzékeny voltam, de nem ennyire. Ráadásul az is bizonyos, hogy csupán az erős hidegfrontok esetében kezdtek el ilyen tünetek jelentkezni nálam, ezelőtt soha nem volt ilyen.



2019. júl. 8. 20:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Változik az ember, változik a szervezetünk. Például nekem tavaly nyáron a melegtől semmi bajom nem volt szinte, most meg már izzadok, mint a ló. Soha nem foglalkoztam azzal, hogy mennyire melegek a nyarak, egy csepp izzadság nem sok, annyi nem volt rajtam sehol. Most meg már a hátam is habzik szinte. Változunk, valószínű, hogy a frontérzékenység számlájára írható ez nálad.
2019. júl. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a választ!


Ez valamelyest 'megnyugtató' is, de egyben szomorú. Tekintve, hogy egyébiránt egyre vadabb idők járnak ránk, így a frontok sem meglepőek.


Akkor remélhetőleg nem lövök mellé azzal, ha frontérzékenység elleni cseppet használok, illetve visszaálltam az olyan vitaminok szedésére, amelyek elvileg a frontérzékenységet visszaszorítják (ma szereztem be őket).

2019. júl. 8. 20:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia, én hidegfrontra vagyok érzékeny, rettenetes fejfájásom van előtte nap, sajnos nem tudom végezni a munkám, itthon haldoklom. Milyen vitaminokat szedsz front ellen?

Esetleg nem jegyzetelted fel az eddigi fájdalmaidat? Orvosmeteorológiai oldalon mindig írják milyen front van.

2019. júl. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

# 3/3 Actival Extrat szedek, mivel ebben többféle vitamin is benne van, egyébként valóban használ, mert bár azóta is voltak igen húzós frontok, de semmi bajom nincs.


Amit még javasolni tudok az frontérzékenységre az Antifront Béres.


Annyi feltűnt, hogy a fogfájásos problémáim csak hidegfront esetén jelentkeztek, a melegfrontot fejfájással megúszom. Ízület fájdalmaim szoktak lenni, ha súlyos (mindkét esetben).

2019. júl. 22. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!