Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Táppénz kellene de nem vagyok...

Táppénz kellene de nem vagyok beteg, mit mondjak az orvosnak?

Figyelt kérdés

Hello. Nincs több szabim,mennénk nyaralni,munkahelyen nem nagyon érdeklik hogy táppénzen vagyok-e vagy nem.

Új orvosom van,nem tudom ha megmondanám neki hogy mi van kiír-e,vagy nem. Esetleg ha egy derékfájást bekamuzok? Csak ha nem egy hétre ír ki akkor bukta mert nyaralás közbe nem tudok visszajönni hozzá hogy kéne még.


2019. júl. 16. 18:25
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
csövesbánat
2019. júl. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
37%

Ha táppénzre mész, akkor az állapotodnak megfelelően vissza kell járnod ellenőrzésre az orvoshoz. Ez lehet, hogy 3 nap, max. 1 hét. Szóval felejtsd el!

Amúgy meg, ha fáj a derekad, azzal nem írnak táppénzre, kapsz fájdalomcsillapítót és jó napot. És a hasmenés, hányás sem jó ötlet, ugyanis az is lezajlik 3 nap alatt és mehetsz ismét dolgozni.

Meg aztán ha jön egy táppénzellenőr és te nem vagy otthon és nem pihensz, mert beteg vagy, akkor táppénzcsalásért teljesen jogosan felelhetsz is!

Majd legközelebb jobban megtanulsz tartalékolni a szabadságokkal!

2019. júl. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha őszintén elmondod a problémádat,van rá esély ,hogy kiírjon .Majd ő tudja mit kell írni,és ha ellenőriznek tudja igazolni mit tapasztalt .Vannak nem szervi betegségek is .

2 hétnél többet nem fog adni,mert ennyi után behívhatnak táppénzes felül vizsgálatra .

2019. júl. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A helyedben elmennék fizetés nélküli szabadságra inkább. Az ilyen táppénzes dolgot maximum 1-2 nap esetén használnám ki vészhelyzetben, pl. hivatalos ügyet kell sürgősen intézni, de nincs már szabi. Egy-két napra egy hasmenéssel simán kiírnak és azt nem ellenőrzik, de amit így tervezni készülsz, az elég rosszul is elsülhet. Főleg, ha a nyaralás alatt fb-ra posztolgatsz, gondolj bele.
2019. júl. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
És hova lett az összes szabi így alig fél év után?
2019. júl. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Legutóbb másfél hétig voltam betegszabin vírusos hasmenéssel. Hiába mondta az orvos, hogy menjek le hozzá. A konyháig alig tudtam elmenni olyan rosszul voltam. Hülyeség hogy 3 nap alatt elmúlik. Egyrészt nem biztos. Másrészt ha el is múlik olyan gyenge vagy hogy még pár napig nem tudsz közlekedni. Mondjuk nekem fel kellett hívnom pár naponta, hogy mi a helyzet. Ha ki akar jönni megnézni az ciki. Az enyém nem az a fajta. Akár hányszor kaptam el ilyesmit mibdig 1 hét volt.
2019. júl. 17. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Csúsztatsz 10.000 ft-ot boritekba és problem solved a legtobb helyen. Lehet fujjogni, lepontozni sajnos igy működik

...

2019. júl. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Itt Borsodban nem nagyon hallottam még erről a táppénz ellenőrzésről hogy otthon vagyok-e.. de ismerőseim se nagyon.

Végül bementem,mondtam hogy fáj a térdem,már máskor is volt ilyen,ezért elmentem magánorvoshoz mert ismerősöm,mondta hogy pihentessem a héten,ergó kellene táppénz. Annyit kérdezett,meddig írjam? :D szóval egyszerűen ment,meg jófej az orvosom is,köszi a válaszokat

2019. júl. 30. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!