Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan tudom azt igazolni,...

Hogyan tudom azt igazolni, hogy 5 évvel ezelőtt hallgatói jogviszonyom volt? NAV azt mondja nem volt egészségbiztositásom.

Figyelt kérdés

2019. júl. 18. 17:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Bemész a tanulmányi osztályra és kérsz egy hitelesített másolatot a jogviszonyodról.
2019. júl. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És 5 évre visszamenőlegesen is simán kiadják?
2019. júl. 18. 17:37
 3/6 anonim ***** válasza:
Ki kell hogy adják. Igazolványt vigyél magaddal.
2019. júl. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nappali tagozatos voltál vagy esti/levelező?
2019. júl. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Ha van ügyfélkapud, le tudod kérni az egészségbiztosítási jogviszonyodat, ami a születésedtől kezdve vezetve van. Ott van, hogy mikor kezdődött, suli/meló stb. Jogosultság kezdete, vége.

Én februárban voltam személyesen NAV-nál, mert épp nem melóztam, fizetni az aktuális hónapot. Rákérdeztem, hogy van-e tartozásom, azt mondták, nincs. Azóta dolgozok már, akartam visszaigényelni az adómból egy keveset(tartósbeteg vagyok), erre közölték, hogy 170-nel lógok, s levonják a tartozásból a visszaigényelt összeget. Lekérdeztem, végig biztosítva voltam, max két hónapig, amíg nem. Fellebbezés pénzbe került volna.. Nem mellesleg ennyi tartozás mellett már rég jelezte volna egy doki, hogy piros a kártyám.. Én már nem lepődök meg semmin.

2019. júl. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nappalis voltam, most ügyfélkapun néztem, és tényleg nem volt bejegyezve, hogy biztositott voltam.
2019. júl. 18. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!