Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Altatógáz hatásai?

Altatógáz hatásai?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nemsokára veszik ki a csavarokat a lábamból. Epidurális elég volt egyszer, iszonyat volt, úgy döntöttem hogy altatógázt kérek most.

Viszont azt olvastam, hogy az meg roncsolja az agyat.

Mit válasszak?? :D Nem akarok semmilyen mértékű agykárosodást...


2019. júl. 28. 17:44
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Dehogy romcsolja az agyat! Nem tudom, ki mondott ilyen hülyeséget, de ne foglalkozz vele.
2019. júl. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Blau Kind ***** válasza:
77%
Az altatógáz nem roncsolja az agyat. Elég sok minden igen, úgy, mint az alkohol, túl sok internet, stb... Bár, ki is tudja. Peter Falk (Colombo) közismert színész volt, rengeteget edzette az agyát és még is Alzheimer - kórban halt meg... Genetika és életkor kérdése az egész.
2019. júl. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

Sevoflurane-t vagy Isoflurane-t használnak leggyakrabban, meg tudod nézni a betegtájékoztatót ha ennyire aggódsz. Nem tudom melyikről hallottad hogy roncsolja az agyat.

Legveszélyesebb mellékhatásuk - ha az illető hajlamos rá - a malignus hyperthermia, ezért minden műtőben tartanak Dantrolen-t. A műtőben minél több életfunkciót monitoroznak és minden eszközük megvan arra is hogy baj esetén segítsenek. Érdemes lenne az aneszteziológussal megbeszélned ezeket a dolgokat és feltenni a kérdéseid.

Kérheted hogy vénás gyógyszerekkel altassanak ha továbbra is félsz a gáztól.

2019. júl. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megnyugodtam.

Igazából annak örülnék ha helyi erzestelenitessel lemenne a dolog, az talán még elviselem, nagyon odzkodom mindenféle megoldastol, annyira sok rossz élményt sikerült szerezni múltkor. Magát az infúziót 5x próbálták beszúrni mire sikerült 😑 az epidurális pedig idegszálba ment.

2019. júl. 28. 23:12
 5/6 anonim ***** válasza:
77%

A vénabiztosítást most sem úszod meg, az mindig alap.

Bizonyos műtéteknél létezik olyan technika hogy csak az adott testtájékot érzéstelenítik le, úgynevezett blokádot szúrnak. Nem tudom ez nálad lehetséges-e, mindenképp beszélj az anesztessel a félelmeidről.

2019. júl. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, köszönöm☺️
2019. júl. 29. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!