Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen rövid és hosszútávú...

Milyen rövid és hosszútávú hatásai vannak a füvezésnek?

Figyelt kérdés

2019. jún. 8. 00:55
 1/4 anonim ***** válasza:
33%

Rövid: drog indukálta pszichózis

Hosszú: elbutulás, örömtelenség

2019. jún. 8. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy ez hosszútávú-e, de a rövidtávú memoriad kb el is felejtheted ha fuvezel :D
2019. jún. 10. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Rövid távú hatás maximum amég fű "befolyásoltsága" alatt vagy koordináció és reflex idő romlása ami esetleg érezhetően negatív lehet. Hosszú távú hatásnak a rövidtávú memória romlását lehetne felhozni. Én alkalmi jelleggel aktív fogyasztó vagyok. Ez durván azt jelenti hogy hetente - 2hetente társaságban elszívok 1-2 cigit. Kb 5-6 éve mehet ez közte voltak akár féléves kihagyások is amikor eszembe se jutott rágyújtani. Negatív hatást nem tapasztaltam csak pozitívat, esetleg enyhe addiktív érzést ha egyáltalán annak lehet nevezni, de ez is csak abban nyilvánul meg, hogyha stresszes vagyok eszembe jut, hogy de jó lenne most elvszívni egy cigit, nem jelenti azt hogy rá is gyújtok. Nem gondolom magam függőnek.
2019. jún. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Rövid távú hatások:

A mozgáskoordináció elvesztése; eltorzult időérzék, látás és hallás; aluszékonyság, a szemek kivörösödése, nagyobb étvágy és petyhüdt izmok.

A pulzusszám megemelkedhet, sőt, a marihuána használatának első órájában ötszörösére nőhetannak valószínűsége, hogy a fogyasztó szívrohamot kap. Az iskolai teljesítmény romlik a gyengébb emlékezet és a rosszabb problémamegoldás miatt.


Hosszú távú hatások:

A hosszú távú hasznűlat a pszichózis(elmebaj) tüneteit okozza.

Károsíthatja még a tüdőt és a szivet is, súlyosbíthatja a hörghurut tüneteit, valamint köhögést és nehéz légzést okozhat. Csökkentheti a test tüdőbetegségekkel és tüdőfertőzésekkel szembeni ellenálló képességét.

2019. júl. 16. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!