Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Random izomösszerándulások?

Random izomösszerándulások?

Figyelt kérdés

Egy ideje észrevettem, hogy néha ok nélkül összerándulnak az izmaim. Csak egyszer, egy darab összerándulás, nem ismétlődik, nem fáj, nem gyakori. Elég ritkán fordul elő, nem követi vagy előzi meg fájdalom, remegés, semmi, de hirtelen mozdulat vagy megerőltetés sem. Általában nagyobb izmokról, testrészekről van szó, csak ezért tűnik fel.


Pl.: Az előbb csak feküdtem, behunyt szemmel pihentem kinyújtózva az oldalamon, a lábam meg hirtelen megrándult, valamennyire felhúzta a térden, utána visszaengedte, megint kinyújtózva feküdtem. Ennyi volt az egész. Pár másodperc, csak a nem akaratos mozgásra figyeltem fel.


Miközben ezt írtam rájöttem, hogy ezek mindig akkor történnek amikor álmos vagyok és pihenek, esetleg már majdnem elszundítok, vagy félálomban vagyok. Ez lehet az oka?


Igazából teljesen meg vagyok győződve róla hogy ez semmi komoly, inkább csak az érdekel, hogy ez mennyire megszokott dolog, mások tapasztalják-e, illetve ha igen, milyen sűrűn. :)



2019. júl. 31. 12:06
 1/1 anonim ***** válasza:
Teljesen normalis, foleg elalvas elott. A tested igy keszul fel az alvasra.
2019. aug. 1. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!