Láb - Gyakori kérdések

Keresés egészség - egyéb kérdések témában

Talált kulcsszavak:


Talált kérdések:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
Ha sokat vagyunk és sétálunk mezítláb, akkor kevésbé lesz csiklandós a talpunk?

Kint nyilván csak akkor, ha már jó az idő, ma meg nem a városban.

5
Csomó van a lábunkban. Mi lehet?

24 éves nő vagyok a kislányom 4 éves mindkettőnknek a lábszárunkon elől van egy puha csomószerű valami ami nem mozgatható bőr alatt, voltunk a családi orvosnál aki azt mondta valószínűleg zsircsomó nem kell egyelőre foglalkozni vele ..hát őszintén szólva nem nyugatott...

4
Isiász okozta lábzsibbadásnál nektek mi segített?

28 éves, 182 cm magas és 82 kg-os férfi vagyok. Napi 8–9 órás irodai ülőmunkát végzek, de heti 3–4 alkalommal sportolok is. Ennek ellenére az elmúlt hetekben isiász jellegű tüneteim vannak. Korábban már volt vissza-visszatérő problémám a jobb alsó deréktájon, amit...

9
Büdös lábizzadás/szag ellen?

Lábszagra ( Akinek előfordul vagy fordult elő, és időnként fordul elő ez a probléma.) izzadásra kérnék tanácsokat, nagyon köszönöm szépen a segítő tanácsokat.

8
Mitől fájhat a láb külső oldala? Egy ponton nagyon nagyon fáj.

Párom 29 éves, nincs semmilyen ismert betegsége, nem szed gyógyszert, ülő munkát végez. Normál a bmi alapján, nem dohányzik, nem iszik, bár mozgásszegény életet él. Eljöttünk kirándulni és elég sokat aktívan sétáltunk délelőtt óta, majd délután 2 óra körül leültünk...

2
Milyen lábfej/boltív problémával rendelkeztek, cipő választás mennyire megy?

Milyen láb/boltozati problémád van, hogyan választasz megfelelő lábbelit?

5
Mi lehet a lábammal? nemtudom! Pár napja nagyon fáj a combom. Ugy érzem az izom fájhat, nem a csont.

Nem ütöttem meg, nem sértettem úgygondolom. Optalgin sem csillapít igazánn.

5
Ha át kötöm sebet, akkor az új kötés miért ázik át 2-3 perc alatt?

Diabéteszes jobb lábszáram. Emiatt évek óta nem gyogyuló sebeim vannak. Voltam már vele sebészeten is. De csak át kötöték. Az elmúlt két napban akár hányszor át kötöm 2-3 perc alatt át ázik a kötés. Rádaásul annyira fáj a seb hogy még a tramadol is csak éppen hogy...

5
Fájdalomcsillapító csökkenti a láb fájdalmat ami terhelés miatt alakul ki?

Elkezdtem dolgozni egy új munkahelyen. Egy gyárban vagyok és úgy kell menni, hogy 2 nappal, 2 éjszaka. Ma lesz az utolsó éjszaka, utána négy nagy pihenés, azonban meg kell tennem a műszak alatt gyalog kb 30 km-t. Emiatt borzasztóan fáj a vádlim, be van görcsölve, a...

5
Kör alakú bőrkeményedések talpon mik lehetnek?

A lábujjaim alatti területen több kör alakú bőrkeményedés jelent meg. Nem fáj, szóval gondolom tyúkszem nem lehet, de sehogy sem tudom eltávolítani őket. Próbáltam csiszolást, bőrkeményedésre való tapaszt, tyúkszemtapaszt is. Szimplán zavar, hogy ott vannak, de...

5
Csípőprotézis beültetése után mennyit rövidül a láb hossza?

Vagy kellene neki rövidülni (zömülni a csontnak) egyáltalán?

2
Még korrigálható?

Születésemtől fogva kifelé fordul a lábfejem. Kiskoromban vittek ortopédushoz a szüleim, aki jobb cipőt javasolt, amit a szüleim meg is adtak, de továbbra is fennáll a probléma. Apámnak is ilyen, és húgomnak is, ebből kifolyólag gondolom, genetikai az eset. A húgom...

3
17 évesen visszér?

17 éves lány vagyok. Rendszeresen sportolok, hosszú távokat futok, mindenhova gyaloglok. Egészségesen étkezem, nem vagyok túlsúlyos egyáltalán (172cm-52kg). Mitől alakulhatott ki? Mit tudok tenni, hogy elkerüljem a súlyosbodását?

3
Hideg érzés talpamban mitől?

Nem hideg, de olyan érzés mintha jéghideg lenne.. igazából úgy tudnám definiálni mint amikor valaki elszoritja a kezét.. bal talpamban jobban érzem de jobb talpamban is, karomba is, és társul hozzá ilyen kis görcsös érzés is...

3
Mi lehet ez a duzzanat? Több is van belőle.

A térdhajlatnál, a combban vannak, nagy dudorok. Ezek izomcsomók lehetnek? Vagy mi?

2
Vese milyen hamar regenerálódik?

Sztori: Két-három hete… piros folt mindkét lábamon. Valamilyen gyulladás lehet, mert elküldtek laborba és ott is enyhe gyulladást mutatott. Combtól-talpig isszonyat fáj, alig bírok felkelni az ágyból és sétálni is. Doki Dalacin 300 mg ot írt fel, amit el is kezdtem...

2
Fázós lábfej. Milyen lábbeli viselését ajánljátok otthonra, benti használatra, ha fázós a láb, lábfej, tehát kéne vmi papucsféle, de ne gumi legyen?!

Egy ideje hordtam gumipapucsot és úgy vettem észre, hogy akkor szaga lett, emiatt vmi természetes anyagból készültre gondolnék. Ötletek?

7
Lábfájás esetén ortopédushoz vagy reumatológushoz forduljak?

Termeszetesen maganrendelesre mennek. De nem tudom hogy hova menjek.

5
Lehetséges hogy stressztől fázik a lábam?

2 honapja stresszes időszakom van(munka miatt) azóta lefagy a lábam! Orvoshoz mar kertem időpontot! Csak olvastam hogy stressztől lehet! Izzad is amikor fázik! Boka és attól lefelé!

2
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯


Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!