Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Azok a kábító szerek amik...

Azok a kábító szerek amik természetesek miért illegálisak nállunk?

Figyelt kérdés
Ez alatt értek nem csak a fűvet értem hanem gombát,ayahuascát és a többi olyan dolgot. Amit a természetben is meg találni. Bár ennyi erővel mondhatnám ezt a herbálra is. Mert félig az is természetes, mivel valamit befújnak. De az össze tétel változás miatt, legális :D! Bár még szerintem mindig kevesebb a veszélye, jobb a hatása mint pl az sp-nek. Illetve szerintem az hülyeség, hogy az alkohol termel sok pénzt az álamnak, a cannabis is termelhetne sokat. Az alkohol az meg a heroin és a meth után elvileg az egyik legroncsolobb drog. És sajna ez a 2 cucc ismerősöm el mondása szerint aki svájcban dolgozott 1 évet, utána 2 évet kint is élt, de megunta és haza kőltözött! Azt mondja, hogy ott legálisak, még ha valamilyen szinten de akkor is.

2019. aug. 4. 15:36
 1/6 A kérdező kommentje:
Illetve a dmt-t is lehetne legalizálni, mert az meg található az emberi szervezetben is!
2019. aug. 4. 15:38
 2/6 A kérdező kommentje:
*nálunk
2019. aug. 4. 15:48
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Svájcban egy drog sem legális!
2019. aug. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor nem értem, minek mondott olyat az ismerősöm, hogy a heroin függők azok ingyen hozzá juthatnak az anyaghoz. Azért, hogy kevesebb legyen a bűnözés. Akkor kamu volt?!
2019. aug. 4. 17:12
 5/6 anonim ***** válasza:
62%
Abban sokszor nincs logika, hogy mi illegális és mi nem az. Mert ha csak az alapján döntenének, hogy mi káros, akkor az alkohol, a nikotin biztos illegális lenne.
2019. aug. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező látom azért vannak zavarok a tudásodban. Nem attól függ egy anyag veszélyessége, hogy természetes vagy szintetikus. Attól mert valami megtalálható a természetben még simán megölhet pl. gyilkos galóca. Gomba, ayahuasca ezektől simán meg lehet örülni szó szerint! A fűtől is össze lehet szedni jó pár mentális betegséget, az sem játék de az igaz hogy sokkal kevésbé roncsolja a testet mint az alkohol. Ha meg azt hiszed hogy a herbál kevésbé káros mint a spuri akkor te még nem szívtál rendes fehéret szerintem. Herbált meg ilyen szarokat én nem próbáltam és nem is fogok de sok embert leépít fél-1 év alatt. Az alkohol pedig valóban sok kárt okoz, de legfőképp azért mert ez a legelterjedtebb drog. Túlzás egy lapon említeni a heroinnal de kétségkívül igaz, hogy rendesen szétlehet vágni vele a szervezetet. Egyébként az én személyes véleményem, hogy mindenki azt fogyaszthasson amit akar, ezért ne büntessenek meg senkit, ezt dekriminalizációnak nevezik egyébként. Viszont egy ilyen országban ahol közel 1 millió alkoholista van nem jó ötlet teljesen szabadjára engedni még több drogot. Tanítani kell az embereket arra hogy hogyan lehet a különböző anyagokat úgy használni, hogy a lehető legkevesebb kárt okozzák maguknak és ne legyenek függők. Érted én pár hetente ha úgy van buliba feltolok egy csíkot vagy beveszek egy tabit, és tolok mellé pár spanglit és jól érzem magam, de más ember lehet ezzel akarja megoldani az élete problémáit, függő lesz és még mélyebbre csúszik.
2019. aug. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!