Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Taj kartya potlasa dijkoteles?

Taj kartya potlasa dijkoteles?

Figyelt kérdés
Fizetett tbm van viszont a taj kartyamat nem talalom. Hol tudok ujat igenyelni es van a potlasnak dija? Ha igen milyen esetben nem kernek dijat? Koszi a valaszokat
2019. aug. 7. 12:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Mi a teendő a kártya megsemmisülése, megrongálódása, elvesztése esetén?


A TAJ kártya elvesztése, ellopása, megsemmisülése, megrongálódása esetén igénylőlapon (a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő honlapjáról is letölthető) új TAJ kártya igényelhető (TAJ kártya másodlat).


Az érintett vagy meghatalmazottja a TAJ kártya pótlását/cseréjét a lakóhelye/tartózkodási helye szerinti kormányhivatal megyeszékhelyen működő járási hivatalánál, illetve


Pest megye és a főváros esetén Budapest Főváros Kormányhivatala XIII. Kerületi Hivatalánál

a Kisteleki, Mórahalmi és Szegedi Járási Hivatal illetékességi területén a Csongrád Megyei Kormányhivatal Szegedi Járási Hivatalánál,

a Csongrádi, Hódmezővásárhelyi, Makói és Szentesi Járási Hivatal illetékességi területén a Csongrád Megyei Kormányhivatal Hódmezővásárhelyi Járási Hivatalánál,

a Bátonyterenyei, Pásztói és Salgótarjáni Járási Hivatal illetékességi területén a Nógrád Megyei Kormányhivatal Salgótarjáni Járási Hivatalánál,

a Balassagyarmati, Rétsági és Szécsényi Járási Hivatal illetékességi területén a Nógrád Megyei Kormányhivatal Balassagyarmati Járási Hivatalánál


igényelheti.



A legközelebbi kormányhivatal járási hivatala elérhetőségének megadásához kérjük, adja meg lakóhelyének, vagy tartózkodási helyének irányítószámát:


Felhívjuk a figyelmet, hogy a TAJ kártya pótlása, cseréje 3.000,- Ft-os igazgatási szolgáltatási díj köteles, ha az elveszett, megrongálódott kártyát kívánják pótolni. Amennyiben a kártyát ellopták, akkor a pótlása ingyenes.


A TAJ kártya pótlása, cseréje esetén az igényléséhez szükséges dokumentumokat kell benyújtani a hivatalhoz.


Amennyiben a TAJ kártyát kiállító járási hivatal hivatalból tudomást szerez a TAJ kártya eltulajdonításáról, külön kérelem nélkül intézkedik a kártya pótlásáról. Rendőrségi feljelentés esetén a rendőrség a TAJ kártya eltulajdonításáról minden esetben értesíti az egészségbiztosítót.

2019. aug. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom mikori ez a rendelet sor,mert dátum nincs hozzá írva .

Az enyém elveszett évekkel ezelőtt,de nem a kormány ablaknál pótolták.

Tb,irodába kellett mennem.Kb.4000 fizettem.

Pár éve viszont a pótlását díjtalanná tették.

2019. aug. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy szó nincs kormányablakról. JÁRÁSI HIVATALT említenek. nem ugyanaz a kettő.
2019. aug. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Én kb. 1 éve kértem másikat ügyfélkapun, teljesen ingyenes volt.
2019. aug. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
3.000 Ft volt es rogton el is keszitettek a kormanyablakban.
2019. aug. 8. 13:20
 6/6 rmokus86 válasza:
Pár hónapja csináltam, a TAJ nekem is 3e volt (TAJ EU kártyát pedig ingyen csináltak, mivel annak az érvényessége elég hamar lejár amúgy is).
2019. aug. 28. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!