Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Félrenyelhettem most este? Ha...

Félrenyelhettem most este? Ha baj lenne, köhögnék nem? Lágy zselatin kapszuláról van szó?

Figyelt kérdés

Minden este beveszek 2 db lágy zselatin kapszulát (macskagyökér kivonat van benne, segíti az alvást).


Gyerekkoromban is voltak gondjaim a gyógyszerek beszedésével például meg úgy kb. bármivel amit nem rághatok meg de le kell nyelni, pl. ibustar, vagy kapszulák, vitaminok.


Most picit "elrágtam " m. gyökér kapszulát, de nagyjából egészben ment le (véletle, túl gyorsan ittam rá vizet. ) szinte mindig szétrágom. nagyon megijedtem. gyerekkori félelmem hogy félrenyelek, és sosem tudok semmit egyben bevenni. pl. ha egy ibustart veszek be, akkor vagy késsel apróbb darabokra töröm, de általában elrágom.


most véletlen egybe lecsúszott a kapszula és nagyon megijedtem éreztem is hogy egybe lecsúszik a torkomon... a gégémnél érzem furinak, csak félek ugye?


ha baj lenne már rég köhögnék?

ugye lement teljesen a nyelőcsövön?

(ittam rá fél liter folyadékot is, utána!)



2019. aug. 13. 00:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Semmi bajod, de ha minden gyógyszert elrágsz, akkor kesz, nem véletlen van rajtuk filmbevonat/kapszula. Ha szétrágható lenne, akkor por vagy folyadék lenne
2019. aug. 13. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kapszulás gyógyszerek azért vannak kapszulában, mert olyan anyagból van a kapszula, hogy azt a gyomorsav nem oldja fel, ellenben a vékonybél emésztőnedve igen. Ezek pedig olyan gyógyszerek, amik bélből felszívódva sokkal jobban hasznosulnak, mint gyomorból.


Azaz csak szólok, a te esetedben nem a macskagyökér segíti az alvást, hanem a tudat, hogy bevetted =D ezzel az erővel a kukába is dobálhatnád a pénzt.

2019. aug. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott hogy a macskagyökérnek érdemben semmilyen hatása nincs alapból, többször megettem már egy egész dobozzal belőle egy este, legnagyobb hatása akkor volt, amikor fájt tőle a hasam. 30db 100mg-osat ettem meg egy pár napja miután napokig szedtem 1-2 darabot este, kíváncsi voltam lesz-e valami, aztán hajnal 4ig forgolódtam. Semmi értelme. Pedig sosem szedtem semmilyen nyugtatót vagy ilyesmi, de ezek a gyógynövényes cuccok, hát, szerintem baromság.


Mivel nálad ez is "hat", valószínű erősen pszichés módon befolyásolod az érzékelésed, tehát emiatt érzed úgy, hogy meg van akadva a torkodon, pszichológiai eredetű az is, mint a "hatása"

2019. aug. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 gungasam ***** válasza:

Régen necces minden gyógybogyó szedése ha rágod....Keserű vagy tönkre mehet amíg a helyére ér...stb. Próbálkozz kicsikkel, ártalmatlan

tablettákkal egyben lenyelni, nagyon bő vízzel kell megforgatni a szájban és slutty, hátravetett fejjel nagyot nyelni.Gyakorlás után elmúlik a félelem. Apró drazsészerű cukorkákkal lehet gyakorolni és feloldódik a görcsösség...

2019. aug. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!