Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet bajom belőle? Sugárzás?

Lehet bajom belőle? Sugárzás?

Figyelt kérdés
Egy építkezésen dolgoztam amikor véletlen belesétáltam egy röntgen sugárzásba ugyanis csövek repedezettségét vizsgálták (hajszálrepedéseket) amit máshogy nem lehet észrevenni..szoval nem láttam a figyelmeztető táblát ezért nem tudtam ,hogy lesz azon a területen röntgen vizsgálat ..figyelmetlen voltam és besétáltan arra a területre pont mikor lőttek egyet szoval egy lővésbe pont belesétáltam .. mit kell tudni lehetett valami bajom belole? Mit kell tudni ezekrol az eszkozokrol mennyit sugározhatnak ? Mennyit károsodhatott a szervezetem? Nem tudok ezekrol semmit előre is koszonom a valaszokat!

2019. aug. 13. 12:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Először is nem vagyok járatos az ilyen helyeken használt röntgennel kapcsolatban.


De általánosságban elmondható, hogy a besugárzás erőssége nagyban függ a távolságtól, az iránytól, az időtől, illetve hogy mely részed kapta. Ez meg nyilván a sugárzó felület nagyságától is függ. Érdemes volna beszélned a mérést vezető személlyel, és elmondani neki a történteket. Lehet hogy nem kaptál számottevő sugárzást, de az is lehet hogy igen. Teljesen megnyugtató eredményt csak akkor kaphatsz, ha valamilyen dózismérővel megméreted magad.

2019. aug. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!