Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szemérem ajkamon belül van...

Szemérem ajkamon belül van egy sötét anyajegy már gyerekkorom óta. A bőr sötétebb színe miatt tűnik sötétnek az anyajegy is? Illetve ott, ahol nem éri fény, alakulhat ki melanóma?

Figyelt kérdés

Olyan, mintha nőtt volna de nem vagyok biztos benne, mivel nem nézegetem minden nap, csak érdekelne, hogy ott alul meg kell-e nézetni, vagy napfénytől állandóan védett helyen nem tud kialakulni melanoma?

23L


2019. aug. 16. 21:41
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

Amennyire utánaolvastam, jóindulatú melanóma bárhol kialakulhat, a rosszindulatút viszont 99 százalékban az ultraibolya fény okozza (tehát árnyékolt bőrfelületen nagyon kicsi a valószínűsége hogy kialakuljon).

Anyajegyből egyébként elég sokféle van, tehát még csak az se tuti, hogy az ott egy melanóma.

2019. aug. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A melanoma mindig rosszindulatú, és nem csak uv hatására alakulhat át az anyajegy, hanem gyakori sérülés hatására is pl.

Kérdező, ha idegesít, inkább nézesd meg.

2019. aug. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1., jól utánaolvashattál, ha találtál "jóindulatú melanomát"...

Bárhol kialakulhat, szájban is pl., ahol aztán soha nem éri napfény. Ha nőtt, akkor mindenképp mutasd meg orvosnak.

2019. aug. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%

#3 létezik jóindulatú melanoma. Maga a "melanoma" annyit tesz, hogy festékes anyajegy.


Nézz utána: "Benign juvenule melanoma"

2019. aug. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"A melanoma elsősorban a bőr, elvétve a szem, az agyhártyák, illetve különböző nyálkahártyák melanocytáiból kiinduló rosszindulatú daganat"


Ja, persze, tényleg...

2019. szept. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!