Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kilencedik hét végbélsipoly...

Kilencedik hét végbélsipoly és végbéltályog után? Normális?

Figyelt kérdés

Holnap lesz a 9. hete, hogy megműtöttek sipolyal, és tályoggal.

Még mindig nagyon fáj a székelés, és rengeteg genny jön belőle.

Kontrollon, azt mondták minden rendben.

Mennyi idő lehet a teljes tünetmentesség?

Célszerű egy végbél tükrözés, most?



2019. aug. 19. 18:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
37%
Az egész szervezeted, de főként a bélrendszer gyulladásban van.A végbél betegségei csak ezt jelzik, mint a jéghegy csúcsa, de az igazi probléma sokkal mélyebb és nagyobb! Azonnal abba kell hagyni a cukor fogyasztását, a szénhidrátok zabálását, meg kell szabadulni a glutén tartalmú ételektől és a tejtermékektől is. Át kell állni a paleolit diétára: sok zöldség, kevés gyümölcs, édesburgonya /batáta/, halak, húsok, magvak. stb.
2019. aug. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
34%
Persze nagyapam is atalt osember kajara mi?
2019. aug. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%

Hallgass a béldoki főorvosra!:

https://www.youtube.com/watch?v=sko2gWFcqvU

2019. aug. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
100%

Ugyan ezzel a problémával küzdök én is, áttudom érezni sajnos.

Július 2.-án volt a műtétem, igaz akkor a dokim azt mondta, hogy ez "csak" egy tályog és csak egy kis bemetszés kell, majd magától idővel kiürül.

Na ennek már több mint 2 hónapja volt, az elején 3x voltam kötözésen, azt mondták, hogy nem kell menni többet, magamnak rendezzem és idő még kiürül és begyógyul (gondoltam én ez 3-4 nap).

Kb 2 hete mentem vissza, hogy nézzenek rá, mert marhára nem akar elmúlni, még mindig váladékozik és marhára tud fája, persze nem mindig van amikor elég tűrhető és akkor azt hiszem, hogy na végre vége, de nem...

Napi 3x fürdök (ülőfürdő), próbálom tisztán tartani, gézlapok százát, több betadint elhasználtam már, de egyszerűen nem hiszem el, hogy nem kellett volna még ennek elmúlnia.

Néha jobb, néha alig tudok leülni.

Munkámból kifolyólag egész nap ülök sajnos, és azt mondták, hogy ez is okozhatja a problémát, de nekem személy szerint semmit nem mondott a doki, hogy mit kéne vagy mit nem kéne.

Az ülőfürdőt is itt olvastam, azt se mondták, hogy ne emeljek, diétázzak, semmit, szóval igazából, amit én tettem eddig, az a wc utáni fürdés, betadinos gézlapozás, óránként egy pár perc sétálás.

Attól tartok csak, mikor műtöttek azt mondták, hogy ha visszajön akkor ez nem "csak" egy sima tályog, hanem sipoly és akkor tükrözés kell és meg kell műteni.

De 2 hete mikor voltam a kórházba, akkor azt mondták, hogy minden rendben van, idő kell neki...

Néha mikor nagyon fáj, akkor ránézek egy kis tükörrel, hogy hogy is néz ki, és tegnap este vettem észre, hogy a gennyes váladékozás, mintha nem is csak sima váladék lenne, hanem véres is lenne kicsit, nem túl biztató, de megmondom őszintén lehet hülyeség és hülye vagyok, de már annyira "nincs kedvem" visszamászni a dokihoz és megint azt hallgatni, hogy igen szép és idő kell neki...


Tudtok valami javasolni, hogy mi segíthetne?


Köszönöm előre is.

2019. szept. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
100%

Az előző vagyok.

Még csak annyi, hogy kitartás neked és jobbulást!

2019. szept. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Sajnos xy hét után, úgy hogy jobb oldalt is elkezdett egy pontban fájni, annyit tudok csak mondani, hogy ne erőltesd az ülést, inkább pihenj/járkálj. Nekem azóta sem gyógyult, bár túl kell esnem még egy műtéten. Bár neked "csak" tályogod van ami több esélyel gyógyul, próbáld meg pihentetni. Többször vegyél ülőfürdőt, és zuhanyoztasd. Én már mindent ki próbáltam, de csak a forró ülőfürdő hoz ideiglenes megkönnyebbülést. Jövőhéten megyek vissza kontrollra megint, hátha hallok valami jó hírt is, de a jobb oldali tályék miatt nagyon elvagyok kenődve. Az ezelőtti kontrollon is megmutattam, azt mondta minden rendben, de most nagyon megduzzadt bizonyos pontokon és eléggé tud fájni is.

Jobbulást mindenkinek!

2019. szept. 10. 14:11
 7/14 A kérdező kommentje:

Amúgy az orvos nekem sem mondott semmi informatív dolgot. Annyit mondott, hogy mindent ehetek.

A véres válladék meg normális. Az inkább azt jelzi, hogy már a végét futja.

2019. szept. 10. 14:15
 8/14 anonim válasza:
Az 1. és 3. válaszolótól szeretnék kérdezni, mert nekem is kiújult és elmúlt napokban zabáltam és nagyon sok cukrot ettem, ezáltal most vérzik. igaza lehet... sőt.
2019. okt. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Persze, az ételek nagyban tudják befolyásolni a dolgokat, de ha nem viszed túlzásba nem lesz baj, változatos-egészséges étrend és minden okés. Bár még mindig fáj nekem, meg gennyezik, de a székelés már nem fáj.
2019. okt. 14. 07:03
 10/14 A kérdező kommentje:

Ja, viszont az ilyen esetekben a nyers zöldségeket is jobb kerülni, pl répa stb.

Sokszor belekerülhet a sipoly nyílásába.

2019. okt. 14. 07:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!