Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet, hogy alapos fejtetű...

Lehet, hogy alapos fejtetű elleni kezelés után is serke marad a hajon?

Figyelt kérdés
Sziasztok, a kislányom hajában fejtetűt észleltem. Elrohantam, vettem Paravit sampont és jó alaposan lekezeltem (magamat is), követve az utasítást. A dobozban talált sűrű fogú fésűvel is végigmentem a haján, jött is ki bogár. Viszont most, hogy már megszáradt, látom, hogy miniatűr fehér pöttyök vannak még a hajában. Nem közvetlenül a tövében, a hajszálakon. Egyszerűen nem tudok megszabadulni tőlük, a fésű sem hozza ki őket, annyira ragadnak a hajszálakra. Kínomban próbáltam a hajszálakon nedves törlőt végighúzni, de úgy látom az sem nagyon hozza le. A sampon doboza szerint a serkéket is megöli. Lehetséges, hogy ezek serkék, de már halottak? Illetve tud valaki jó módszert, hogy ezektől az apró fehér cuccoktól megszabaduljunk? Véhtelenűl hálás lennék a segítségért, mert a kislánynak rengeteg, hosszú haja van, és elég nagy falatnak tűnik eltűntetni belőle ezeket a kis dögöket. Köszönöm!

#fejtetű #serke #fejtetű kezelése
2019. aug. 20. 17:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem jön le a serke többsége sehogy sem.

Kezelni hetente egyszer kell a samponnal a család minden tagját, plusz naponta többször fésülni és minden textilt magas hőmérsékleten mosni, plüssfigurákat fagyasztani, különben visszafertőződtök.

Nekünk két éve a komplett nyarunk ment rá a fejtetű kiírtására... A Paravit-on kívül még egy dolog volt, ami valóban hasznos volt: tömény szesszel bőségesen belocsoltuk a hajunkat, tettünk rá úgy zacsit, hogy ne párologjon ki, egy órát üldögéltünk így, majd Paravittal hajmosás. A szesz leszedi a tervekről az olajos védőréteget, és valahol olvastam, hogy el is pusztulnak tőle állítólag. Minden esetre nálunk javította a Paravit hatását. Szinte az összes tetűellenes szert próbáltuk, a többi szerintem semmit sem ér.

2019. aug. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! Ilyen nevű szert mint amit írsz nem találtam, csak hasonló nevűt. Küldöm a címet, nézd meg, egy dologról beszélünk e?

[link]

Sok sikert. Mi is átéltük ugyanezt....

2019. aug. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is Paravit-et írtam, de tényleg Paranit.
2019. aug. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Igen, Paranit, bocsánat. Én próbálom kiszedni a hajából egyenként a serkéket, de olyan miniatűrök, mint a szösz, még a tetűírtóhoz kapott fésű sem elég sűrű. Ha kézzel próbálom levenni, meg sem tudom fogni az ujjaimmal. Azt írják a neten, hogy össze kell nyomni, és ha pattan, azt jelenti, hogy élt a serke. De ez olyan pici, hogy nem is lehet megnyomni, hullik mint a korpa. Nagyon gáz. :(
2019. aug. 20. 23:24
 5/5 anonim ***** válasza:
Én a neten olvastam a használati utasítást. Ott azt írják, hogy a kezelés az nem egyszeri hajmosás, hanem 5-6 napig tartó sorozatos kezelésből, a ruhaneműk kimosásából áll. Olvasd végig...
2019. aug. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!