Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szúnyogcsípéstől hét centiméte...

Szúnyogcsípéstől hét centiméteres duzzanat?

Figyelt kérdés

Barátnőm lábát tegnap megcsípte a szúnyog, a helyén egy jó 7 centiméteres átmérőjű duzzanat keletkezett. Régebben sosem reagált ennyire hevesen a csípésekre. Néhány hónapja amikor kint voltunk, nagyon sok csípést kapott, szerintem vagy 50-et is... azóta valahogy érzékenyebben reagál rájuk. Legutóbb az ajkán csípte meg, ott is elég durván bedagadt, elég ijesztően nézett ki.

Szerintetek érdemes lenne ezzel orvoshoz menni?



2019. aug. 21. 10:50
 1/4 anonim ***** válasza:
54%
Most elég combos szúnyogok garázdálkodnak.
2019. aug. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell orvos, csak antihisztamin tartalmú kenőcs, pl Fenistil gél.
2019. aug. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A csipés közben akár vegyi anyagok(pl krémek, mérgek ...) és baktériumok, virusok jutnak a bör alá. Persze lehet allergiás reakció is a csipésre, de szerintem inkább vagy valami vegyi anyag vagy virus került a bör alá. Majd elmúlik, ha erösebb lesz vagy láz is lesz akkor érdemes orvoshoz menni.
2019. aug. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nem kell orvos, nekem is volt olyan csipesem, hogy a fél combom bedagadt tőle pedig előtte semmi hasonló reakciót nem váltott ki egy szunyogcsipes sem... Sajnos mostanaban mar ilyen szúnyogok vannak.
2019. aug. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!