Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » El kéne mennem nőgyógyászhoz?...

El kéne mennem nőgyógyászhoz? Vagy esetleg másik dokihoz?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, és nőtt egy csomó a lágyékomba a combtőhöz, valószínűleg nyirokcsomó megnagyobbodás. Tegnap vettem észre, elég nagy, hosszúkás, kb. 2x1 cm. El lehet mozdítani, ha megnyomom akkor fáj, és sajnos a bugyim gumis része pont ott megy el, szóval elég kellemetlen így. Korábban is volt már ilyen, majdnem egy éve gerincsérvet kaptam, és decemberre olyan rosszul lettem hogy járni sem tudtam, január elején pedig megjelent egy hasonló csomó pár centire a mostanitól. Majdnem 5 hónapig ott is maradt, közben belilult és váladékozott is. Még mikor csak lila volt, megmutattam a gyerekdokinak, aki annyit mondott rá, hogy figyeljem hogy nő e, biztos csak a megterhelés miatt, mert alig tudtam lábra állni. Utána lett egy második is a combom belső részén, de az kb 2 hónap után eltűnt nyom nélkül, míg a váladékozósnak még mindig lila a helye egy kicsit, meg keményebb mint körülötte, de már nem érezni a csomót és már nem fáj. Lehet, hogy most is a megerőltetés miatt jött elő, mert 2 hete kezdtem el dolgozni (meggyet és barackot szedünk), és kicsit érzem a hátam is, hogy érzékenyebb, pedig június elejére már teljesen jól volt (most sem vészes).

A lényeg, hogy az előző csomó is begyulladt és gennyedzett, de akkor már nem vittem el dokihoz, és azóta sem jártam nála. A mostani viszont megint fáj és nagyon zavar hogy ott van, azt meg főleg nem szeretném ha belilulna és gennyesedne. Ráadásul pont most lett egy kapcsolatom, és kicsit amiatt is izgulok. Még egy ideig nem terveztünk semmi komolyat a sráccal, de a barátnőim már most azt mondogatják, hogy menjek el nőgyógyászhoz. Én is elgondolkodtam rajta, mert lehet hogy kéne fogamzásgátló, mert nagyon félek hogy esetleg kiszakad a gumi vagy valami, de a dokitól is kb. ugyanennyire félek. Anyámnak mondtam a barátomat, de nem hozta szóba ezt a témát, én meg ahhoz túl szégyenlős vagyok hogy mondjam neki, bár előbb utóbb gondolom muszáj lesz. A csomót említettem neki, ahogy az előzőeket is, de szerinte semmi extra és majd elmúlik magától, nem kell megmutatni senkinek.

A kérdés igazából az, hogy ezekkel elmenjek e a nőgyógyászhoz vagy se, mármint a csomóval tud kezdeni valamit? Vagy ez inkább bőrgyógyászra tartozik, vagy másra? A fogamzásgátlóval pedig nem tudom, hogy mi legyen, mert nyilván nem akarok még gyereket, de lassan már túlzásnak érzem a szintet ahogy félek az esetleges óvszeres balesettől. Plusz annyi ellentmondásos dolgot lehet a hormonális fogamzásgátlóról hallani, hogy már azt sem tudom, hogy jót tenne e vagy sem. Tudom hogy nekem kell eldöntenem, de néhány tipp jól jönne nagyon, meg ahhoz is, hogy anyámnak hogy hozzam fel a témát.



2019. júl. 3. 18:51
 1/2 anonim válasza:
100%
Szerintem eloszor a haziorvoshoz menj. Nem gondolom, hogy a nogyogyasz tudna ra mondani valamit, inkabb akkor sebeszet vagy borgyogyaszat.
2019. júl. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Inkább bőrgyógyi
2019. júl. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!