Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 2 éve volt ekg vizsgálatom, a...

2 éve volt ekg vizsgálatom, a háziorvos nem akar újra elküldeni, rögtön írna a gyógyszert, hallgassák rá?

Figyelt kérdés

Anno mondták menjek vissza kontrollra, de nem mentem közbe kivettek az épem is. Volt egy pár más gondom is.

Az a baj nálunk ha beutal az sztk-ba december lesz mire csinálnak egy 24 oras holtteres vizsgálatot kb január mire gyógyszerre állítanak. De ha ezt nem kérem, akkor ha kimegyek kedd délelőtt már szedhetem is amit felír.

Nem tudom hogy mit tegyek

30F


2019. aug. 23. 19:01
 1/5 A kérdező kommentje:

Megnagyobbodott a bal Pitvarom, ezen kívül egészséges fiatalember vagyok, ezt mondták két éve mikor kardiológusnál voltam

Szóval szerintetek akkor ez most komaradhat?

Csak azért kérdezem mert annyi doki félvállról veszi

2019. aug. 23. 19:03
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem értem, mi a probléma. A nagy bal pitvarra nincs gyógyszer, a HO se tud rá írni. A háttérben állhat esetleg időszakos ritmuszavar, de ahhoz kell a 24órás vizsgálat, amit kardiológus tud csinálni.

Szóval a HO-hoz elmész, kérsz beutalót és ha sorra kerülsz, megvizsgálnak. Mivel ez egy kontroll, ha jól értettem, nem gond, ha csak decemberben lesz.

2019. aug. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja bocsánat, telefonon gepeltem és kitörölhettem véletlen hogy akkor volt a pulzusom 80-99 közötti most 90-100 nyugalmi helyzetben
2019. aug. 23. 20:05
 4/5 A kérdező kommentje:

80-90 most 90-100*

De néha még jó szal kiszamithatatlan.

Orvos írna rá szó nélkül csak így nem tudom szedjem-e

2019. aug. 23. 20:06
 5/5 anonim ***** válasza:
Gondolom, valamiféle béta blokkolót. Azt szedheted, lassítja a pulzust. Hosszú távon nem jó, ha magas, és bár a 100/min a felső határ, azért az optimális pulzus 72/min. Persze majd nem ártana az a kardiológiai kontroll sem.
2019. aug. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!