Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » TIA után gyakori a sztrók 5...

Blau Kind kérdése:

TIA után gyakori a sztrók 5 éven belül. De ez a mindennapi életben is így van?

Figyelt kérdés

2019. aug. 29. 15:25
 1/7 anarchy666 ***** válasza:
Nem teljesen értem a kérdést..., de igen a TIA után gyakrabban alakul ki stroke. Ezért kell a TIA-t kivizsgálni, az okát kezelni, gyógyszerezni.
2019. aug. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez a mondat úgy hibás ahogy van. TIA után gyakori a stroke 48 ÓRÁN belül!!! ezért minden TIA-t úgy kell kezelni, mint egy stroke-ot a thrombolysist leszámítva.


És igen, a mindennapi életben is így van.

2019. aug. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
TIA után a sztrók megjelenhet 5 éven belül, aztán a későbbi években még jobban nő a gyakorisága... (Forrás: [link] Szirmai Imre: Neurológia, orvostudomány egyetemi tankönyv) Nyilván azt kérdeztem, hogy a gyakorlatban sikerült e ezt alátámasztani... Végeztek - e olyat utánkövetést, hogy akiknél nem alakult, azok hány % - os gyakoriságot tesznek ki teljes egészség tekintetében. KÉRNÉK MINDENKIT, HOGY AKI NEM ÉRTI A KÉRDÉST, ÉS NEM JÁRTAS AZ ORVOSTUDOMÁNYBAN - NEM MEDIKUS STB. - AZ NE VÁLASZOLJON.
2019. aug. 31. 10:20
 4/7 anarchy666 ***** válasza:

Pont azért értelmetlen maga a kérdés, mert van egészségügyi végzettségem....

A stroke rizikója nő TIA után, különösen a TIA-t követő 48 órában. De akinek volt TIA-ja annak emelkedett a stroke rizikója később is. A tankönyvek kutatásokon, vizsgalatokon alapulnak, nem csak a hasukra csapnak az orvosok.

2019. aug. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Második válaszoló vagyok. Orvos. Dolgoztam stroke-osztályon is. Én is és az első válaszoló is teljesen korrekt választ adtunk. A kérdés önmagában hibás. nem az öt év a lényeg, kivizsgálás és kezelés nélkül pár napon vagy héten belül nagy eséllyel stroke-ot kap. Következésképpen öt év múlva már átesett stroke-on. A tankönyvi adatok pedig nagy multicentrikus tanulmányokon szoktak alapulni.
2019. aug. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyébként pedig PubMed a barátod. Ha ilyen baromi okos vagy, használd.
2019. aug. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A kérdés márpedig nem hibás. Direkt úgy van írva, ahogyan... (Szánt szándékkal úgy írtam.) Így a hiba a már választ adó "orvosban" és "egészségügyi végzettségű" személyben van. Na, erről is ennyit. Ja, elfelejtettem írni, hogy én meg a Plútó kutya vagyok a Garfield magazinból. :)
2019. aug. 31. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!