Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért zsibbad a baloldalam?

Miért zsibbad a baloldalam?

Figyelt kérdés

2 héttel ezelőtt kezdődött, picit elkezdett fájni a hasam és zsibbadni a bal lábam. (azt tudni kell 2 ével ezelőtt volt vakbél gyulládosom). És azóta 2 hete, ugyanúgy zsibad, sőt már a bal kezem is elkezdett. Voltam házi orvosnál, de úgye nem tudott mit mondani rá. Meg nyomkodta a hasamat érintésre és nyomkodásra nem fáj. Vérvételen is voltam az se mutatott semmi szokatlan. Így hát az orvosom neurológiára akart el küldeni.Gyógyszernek Magne b6-ot írt fel, de az se segít semmit. A neurológiára meg csak októberre kaptam időpontot.

Most addig zsibbadva járjak dolgozni? Vagy mit csináljak?

Már 15 napja táppénzen is vagyok, így hát már a házi orvosom

is dolgozni akar küldeni.


2019. aug. 30. 17:28
1 2
 1/19 anonim válasza:
nekem cukorgondtol van hasonlo, igaz mindenhol, nem csak egy oldalon. kicsi az esélye h neked cukorgondtol lenne ez. de ha mégis ez egyszerüen kiszürhető: kérj az orvosodtol terheléses cukormérést. ot vércukrot mérnek majd cukrot itatnak veled s késöbb ujra megmérik a vércukrodat. ha stimmel akkor örülhetsz h legalább ez rendben van, s keresheted tovább az okokat, ha nem stimmel akkor viszont legalább ezt tudod s ha szerencséd van még elég csak az evésre odafigyelni.
2019. aug. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Féloldali zsibbadás agyi eredetű szokott lenni, mondjuk általában egyszerre szokott indulni karon és lábon. Lehetséges, hogy nincs komoly gond, de mivel felmerül agyi eredet, az október elég messzinek tűnik. Tudtommal a HO sürgősséggel is beutalhat neurológiára, hogy pár napon belül fogadjanak.
2019. aug. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Hát cukrom nem volt magas, 2 x meglett mérve akkor is megfelelő volt. Hétfőn vissza megyek hogy akkor sürgősségin fogadjanak neurológián.

Én is remélem nem vmi komoly mert már kezdek félni nagyon.

2019. aug. 30. 19:51
 4/19 anonim ***** válasza:
Majd mindenképp írd meg, mi volt.
2019. aug. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Hát voltam azóta Neurológián, de nem derült ki ott semmi, zsibbadás nem múlik, és a közérzetem is borzalmas. Igazából már négy napja fáj hátul is a fejem.

Neurológus inyekciót írt fel, és elkuldott agykoponya mr vizsgálatra maszekorvoshoz.

Arra meg vasárnap megyek.

Őszintén kezdek egyre jobban félni.

2019. szept. 4. 20:08
 6/19 anonim ***** válasza:
Véralvadásgátló injekció? (Clexane/fraxiparine?) Ha igen, agyi vénás vérrögöt feltételezhet, de annak kimutatására mindenképp képalkotó kell. Gondolom, a biztonság kedvéért javasolta még az MR előtt. Egyelőre nem tudsz mit csinálni, mint kivárni az MR-t.
2019. szept. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Milgammat írt fel inyekciónak, arra tippelnek hogy a stressz miatt van ez az egész. De érzem hogy nem :/ mert nem szoktam stresszes lenni.
2019. szept. 4. 22:22
 8/19 anonim ***** válasza:
Pont azoknál szokott furcsa testi tüneteket okozni a stressz, akik nem képesek megélni rendesen, csak lenyomják a tudatalattiba. Az MR elég részletes, ha az negatív, megnyugodhatsz, hogy nincs komoly baj.
2019. szept. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Elmentem a biztonság kedvéért hasi ultrahangra, belső szerveimmel úgy látszik nincs baj. Igazából néha fáj a hasamizmom a vakbeles műtétnél. De így nyomkodásra érintésre nem fáj. Sztem ott lehet vmi ideg vagy izom begyulladva igazából én erre tippelek. Hogyha az koponya Mr negatívot mutat akkor azt fogom kivizsgáltatni. Csak azt nem tudom kivizsgálná ki.
2019. szept. 5. 14:26
 10/19 A kérdező kommentje:
Ha ott van begyulladva vmi, akkor az is válthat ki ennyire baloldalon zsibbadást és fejfájást?
2019. szept. 5. 14:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!