Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ezzel el tudom kerülni a...

Ezzel el tudom kerülni a “kötelező elhízást”?

Figyelt kérdés
Hamarosan dolgozni kezdek, és bizony ülőmunkát fogok végezni. Sok helyen olvastam, hogy általában elhízás a vége, főleg fenékre, mert azt éri a legnagyobb terhelés. Most jelenleg szoktam edzeni itthon, saját súlyos edzés. El tudom kerülni az elhízást, ha reggelente tornával indítok, és még este is beiktatok egyet az egész napos ücsörgés után, illetve napközben figyelek az étkezésemre és a folyadékbevitelre?
2019. szept. 6. 14:23
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

Ha a kcal kereteden belül maradsz, akkor nem hízol el. Pl ha a napi szükségleted 2000kcal, akkor ne egyél ennél többet naponta.

Persze a sport is egészséges, főleg ülőmunka esetén, hogy ne tokosodj be.

2019. szept. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, a kcal keretemen belül maradok mindenképpen. Csak megrémített, hogy mindenhol azt olvastam, hogy az ülőmunkától elhíztak. Mondjuk sokan írták, hogy nasiztak közben, meg falták a péksütit...
2019. szept. 6. 14:27
 3/5 anonim ***** válasza:

Ülőmunkát végzek. Híztam kb. 5 kilót az alatt a 2 év alatt (sok, mert alacsony vagyok), és valóban a fenekemre, combomra ment. Nem figyeltem oda a kajára.

Tavaly télen elkezdtem odafigyelni, mit és mennyit eszek (kalóriakeret,egészségesebb ételek, kevesebb nasi, péksütik alig). Komolyabban mozogni heti egyszer szoktam.

Lefogytam amit híztam, sőt többet is. A munkám ugyanaz.

2019. szept. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mindenképpen tornázz mellette. A folyamatos ülőmunka nem csak a hízás szempontjából egészségtelen. Az ízületeknek, csontoknak, keringésnek, mindennek rosszat tesz.
2019. szept. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mindenképpen fogok mozogni mellette, sőt egyszer hetente úszni is fogok. Igyekszem már az elején tudatosan nekikezdeni ennek az egésznek.
2019. szept. 6. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!