Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan kell bejelentkezni...

Hogyan kell bejelentkezni háziorvoshoz és hogy zajlik a folyamat?

Figyelt kérdés
Eddig gyerekorvosom volt, most kéne átjelentkeznem felnőtt háziorvoshoz. Nem nagyon vagyok beteg, nem tudom hogy zajlik pontosan. A papírokat azt hiszem a régi orvos át tudja küldeni, de nekem mit kell csinálnom? Lesz esetleg általános vizsgálat, felmérés vagy ilyesmi?
2019. szept. 11. 10:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Én ugyan háziorvost váltottam, de a lényeg ugyanaz.


- Megnézed (a helyi SZTK-ban, vagy a neten), hogy ki a lakóhely szerinti körzeti orvosod, és mikor rendel.

((Van ahol a körzetihez is időpontot kell kérni, akkor ezt telefonon intézed.))

- Kikéred a régitől a papírjaid (ugyan át tudja küldeni, de gyorsabb, és egyszerűbb személyesen vinni)

- Rendelési időben felkeresed az immár felnőtt háziorvosod.

- Mikor sorra kerülsz, átadod a papírjaid, és mondod, hogy szeretnél hozzá bejelentkezni. (Ezt általában az asszisztensek végzik, hogy beszedik a jelentkezőktől a papírt, taj-t stb.)

TAJ (TB) kártya, személyi, lakcím kártya legyen nálad.

- Megmondod a gyógyszer allergiáid (ha van), lehet, hogy kicsit elbeszélgetnek veled, az eddig zajlott fontosabb betegségeidről. Általános vizsgálatot ilyenkor nem szoktak, de ez is orvos függő.


És azt hiszem ennyi.

2019. szept. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Csak TB és lakcím kártya, esetleg személyi igazolvány kell, meg persze egy olyan orvos aki elvállal. A régi orvosodhoz nem kell menned, 2002. óta minden adatod számítógépen van.
2019. szept. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
KIválasztod a neked meg felelőt.Ha be vállal,a többit már ő intézi .Ilyen egyszerű ez .
2019. szept. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Oda jelentkeznék, ahová a szüleim is járnak, két háztömbnyire a házunktól, akkor el fog vállalni?
2019. szept. 11. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!