Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől fájhat a hátam és a...

Mitől fájhat a hátam és a környéke?

Figyelt kérdés

Az egész 12-én reggel 9 óra környékén kezdődött. Előtte késő este moziban voltunk (Az második része), amely nagyon hosszú film, kb. 3 órás, szóval ennyi ideig folyamatosan bámulni kellett a vászont. Én az interneten végzem a munkám, erre a legideálisabb időszak a hajnali órák, hogy a délutánom szabad legyen. Ittam is egy energiaitalt, mert eleve későn értünk haza, és még utána dolgoztam.


Kb. reggel 9 óra környékén jutottam el odáig, hogy el tudjak menni fürödni, majd aludni. Törölközés közben egy éles hirtelen fájdalmat éreztem a mellkasom bal oldalán. Nem igazán foglalkoztam vele. Lefekvéskor újra éreztem, majd pár perc múlva 1-2x még éreztem. Mivel nem volt még ilyen, ezért úgy beparáztam, hogy pánikroham kapott el, remegtem, hogy infarktus vagy valami. Sikerült megnyugodni, mivel a fájdalom nem volt folyamatos, aludtam egyet, mert nagyon szét voltam már csúszva.


Felkeltem este 7 körül, nem volt semmi, majd újra eszembe jutott a reggeli dolog, amikor már lent voltam az utcán. Újra beparáztam, nyomasztó érzés volt rajtam, reggel is és akkor is úgy éreztem, hogy sok a pulzusom (biztosan a pánik), így már ezért is fájt és féltem, hogy nagy a baj.


Ezután már azonnal orvoshoz mentem. Vérnyomás, pulzus, véroxigén szint, EKG minden oké volt, nem mutatott bajt. Ekkor sikerült megnyugodni. Orvos szerint kimerültség lehet az oka meg az energiaital.


Amikor sikerült megnyugodni és a pánik tünetei elmúltak, megmaradt a mellkasi nyomás. 1-2 óra múlva észrevettem, hogy ha a fejemet mozgatom (nyakamat) előre hátra, akkor fájdul bele jobban, de ez már nem éles, hanem tompa és égő. Ilyenkor vagy elől fáj, mellkas környéke, vagy hátul, lapockák között, hát, tarkó stb. Szerintem ennek a kezdete volt a hirtelen éles fájdalom is, ami miatt megijedtem, csak a pánik elvonta a figyelmemet.


Tegnap már jobban fájt kicsivel, ha mozgattam a nyakamat és már merevnek is érzem kicsit. A fájdalom most kisugároz néha a bal kar és a mellkas felé, de ez nagyon ritka és a pánik elmúlása miatt enyhe is, inkább a hátam fáj meg a szegycsont környéke, de csak a fejem mozgatása közben. Bekentem Fastum géllel is, hátha enyhül.


Én arra tippelek, hogy beállt a nyakam a hosszú film miatt, ezután ráadásul laptopon megcsináltam a dolgomat is, ami még 3-4 óra monitor bámulás volt (ráadásul ezt azóta is megteszem mindennap).


Szerintetek mi lehet?


Persze ha nem enyhül pár nap alatt, akkor újra orvos.



2019. szept. 14. 03:01
 1/1 A kérdező kommentje:
Szóval a lényeg az, hogy most már 99%-ban csak a fejem/nyakam mozgatása közben jelentkezik a fájdalom (ami mostanra kicsit enyhült). Ja, és 24/f. :)
2019. szept. 14. 04:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!