Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez IBS lesz vagy esetleg más...

Ez IBS lesz vagy esetleg más betegség? Pl chron? Vagy hogy is írják.

Figyelt kérdés

Valószínűleg IBS-em van!

Olvastam hogy tinikorban gyakori a kialakulása, és én jelenleg 18 éves vagyok. Elég stresszes vagyok alapvetően kiskorom óta. Alkholot nem fogyasztok, és nem is dohányzom. Már 1 hónapja mennek a panaszok. Először (első heten) picit erősebb felhasi fájdalom de nem görcsös hanem inkább tompa. Utána második hétre elmúlott szinte teljesen de ezt váltotta az hogy folyton kavargott, kortyogott a gyomrom. Itt volt is egy székrekedésem (4.,vagy 5 nap után tudtam csak elvegezni a dolgom). Ja is itt már nyálkás volt a szekletem noha semmi vér nemvolt benne sem más. Azóta is tart a dolog. A gyomordolog megvan csak nem annyira mint első héten. Olyasmi érzés mintha egy kéz fogná a hasamat. Nem nyomast érzek hanem szimplán egy tompa diszkomfort érzes. Ha ez valóban IBS, akkor hogyan tovább? Nehezek így a napok. Noha az a része hogy folytonos wc-zés, az nálam nincs mert naponta 1x szoktam menni és akkor sem folyós. Úgy tudom erre a "betegségre" nincs megoldás maximum csökkenteni lehet. Ti mit ajánlotok rá? Félek attól hogy ezmiatt viszonylag fiatalon nálam nagyobb esélye lesz pl gyomorrâknak ezmiatt. Vagy vegbelraknak. Ha helyre állna az életem és sok rostban gazdag ételt ennék és szednek normafloret pl akkor elmulana annyira hogy nem kéne mindig erre gondolnom? Illetve kell ezzel orvoshoz menni? Én szinte 100%-ra mondom hogy az így laikusként. Nagyon rossz hogy folyton hallom ahogy megy, bugyog, kavarog. Meg a nyálkás széklet is kiakaszt. Más tünet nincs semmi.



2019. szept. 14. 03:42
 1/6 anarchy666 ***** válasza:
Igen menj el vele orvoshoz, mert attól, hogy te laikusként ezt diagnosztizáltad magadon még nem biztos, hogy így van. És senkinek se lenne jó, ha már tályogokkal, összenövésekkel, fekélyekkel tarkított bélrendszerrel jutnál el orvoshoz évek múlva.
2019. szept. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Amiket írtál, azokat IBS is okozhatja?

De hogy kideruljon mi is, ahoz mindenképp endoszkópos vizsgálat kell?

2019. szept. 14. 15:17
 3/6 anarchy666 ***** válasza:
Akár lehet az is, bár általában a székelesi szokások változása és rektális vérzés is kialakul. És igen, általában a tükrözés a diagnosztika része.
2019. szept. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! És IBS-el a doktor mit tudna kezdeni? (A tippeket kívül)
2019. szept. 14. 16:34
 5/6 anarchy666 ***** válasza:
Ha kiderűl, hogy valóban valamilyen IBD-s betegséged van akkor azt lehet gyógyszeresen kezelni.
2019. szept. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nekem vérzés nincs semmi, se láz, se hányinger vagy étvágytalanság. A székelésem meg normális (általában napi 1). Akkor volt csak két hete kB 1x egy székrekedés de azóta semmi. Fő tünet az a kortyogó gyomor és ez a kicsit egő, kicsit tompa kis fájdalom mellé. Meg a nyálkás széklet ami néhol jobban nyálkás néha kevésbé. Hasmenés pedig nincsen. Sok mindenre gondoltam az elmúlt időben és szedtem már be először savlekötőt, aztán normafloret, aztán gondoltam hogy férgem van vagy giliszta amit strandon szedhettem be nyáron mert sok vizet nyeltem, úgyhogy vermox kúrát (3 nap, és napi 1 szem) is elvégeztem de semmi. Doki ajánlott egy Linex Flora nevű gyógyszert is amit szedek tegnap óta. De egy ideje elég lehangolt vagyok mert nem találok munkát, és ha jól emlékszem, pont ilyen komoly lehangoltságom volt mikor kijött ez. De ebben az időben ahogy említettem, strandra is nagyon sokat jártam ahol sok klóros vizet nyeltem.
2019. szept. 14. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!