Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Érdemes ezzel iskolapszichológ...

Érdemes ezzel iskolapszichológushoz menni?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, 11. osztályos. Most, hogy elkezdődött az iskola, sokkal nagyobb stresszt és szorongást érzek magamon, valamint egyes osztálytársaim között is alakult ki konfliktus. Sajnos ezek miatt gyakran van olyan, hogy sírok órákig.

Alapból érzékeny, szorongós, pánikolós, stresszes típus vagyok, valamint emetofóbiával (félelem a hányassal) is küzdök, így elég sokszor jönnek elő kisebb pánikrohamaim, hogy ha úgy ettem és utána émelygek.

Nagyon szeretném végleg leküzdeni a fóbiám is, valamint a mindennapos szorongásom, apró dolgokon való stresszelést



#stressz #iskola ##iskolapszichológus
2019. szept. 17. 22:23
 1/3 anonim válasza:
100%
Szerintem mindenképpen menj el hozzá, vagy másféle szakemberhez. Sok egész életet végigkísérő szorongás kezdődhet már ilyen korban is, jobb minél előbb beszélni valakivel. Esetleg a szüleiddel is beszélhetnél, hátha ők is meg tudnának nyugtatni valamivel, vagy valahogyan segíthetnének.
2019. szept. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Olyan problémákról számolsz be, amik megnehezítik az életedet. Mindenképpen érdemes pszichológushoz fordulni, a szorongás, a stresszelés, a pánik nagyon súlyos méretekig eljuthat. Az iskolapszichológus ingyen van, nyugodtan fordulhatsz hozzá, egyszerűbb dolgokban segíteni tud, de ha úgy ítéli meg, hogy mélyebb segítségre van szükséged, akkor abban is tud segíteni, hogy hová fordulhatsz!
2019. szept. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ehhez már nem iskolapszichológus kell, hanem terapeuta. Mondd meg a szüleidnek, hogy keressenek és fizessenek neked szakembert. Persze, addig is bemehetsz az iskolapszichológushoz, hogy legalább a feszültség csökkenjen. Az osztálytársak közötti konfliktus feloldásában helyben tud segíteni.
2019. szept. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!