Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Normális ilyenkor a fémes íz?

Normális ilyenkor a fémes íz?

Figyelt kérdés

2 napja véletlen eltörtem egy higanyos lázmérőt és fel lett porszívózva (tudom nem a legjobb ötlet) és utána pár másodpercig femes izt éreztem. Biztosan kedvéért öblögettem egy picit de egy picit azért aggódok. Szerintetek a pár masodperces femes iz lehet higanymergezes tunete? (Nem tudom szamit e de eleg rendesen meg is vagyok fázva bár ez már a lázmérő elott is megvolt)

Válaszokat előre is Köszönöm!



2019. okt. 10. 13:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A fémes íz nem higanymérgezéses tünet, a porszívó tartályát remélem kiürítetted.
2019. okt. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Természetesen a porzsák ki lett dobva és megfelelő helyre el lett vidve es a biztonsag kedveert a porszívó is. Illetve angolul amikor tuneteket néztem a fémes íz is fel volt sorolva.
2019. okt. 10. 13:28
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell túlaggódni, régen csak ilyen hőmérő volt és minden háznál sok eltörött.
2019. okt. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben rendesen fel lett takarítva nem lesz gond, a higany nem úgy párolog, mint a víz.
2019. okt. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ahogy tudom ez akkor alakul ki ha huzamosabb ideig vagy higany/higanygőz mellett, de javítsatok ki ha tévedek.

A tünetek között egyéb más dolgok is szerepelnek, ha ilyeneket érzel mindenképp menj el háziorvoshoz.

A fémes ízt lehet hogy csak beképzelted, mert megijedtél

Ne aggódj :)

2019. okt. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, lehetseges. Én is hallottam mar ilyenről. De nem most, max évekkel, évtitedekkel később derül ki. A higany elraktarozodik a szervezetben.


De, hogy pont felporszivozni, ami a legnagyobb hiba...

2019. okt. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Na igen, igazából nem én porszivoztam fel de én is ott voltam. Utólag derült ki, hogy ezt nem lehet. Viszont érdekes mert ez a lazmerő 5-6 éves elvileg viszont tudtommal 2009 tol kivontak a forgalomból őket. Lehetséges hogy az ezüst színe ellenére nem higany volt?
2019. okt. 12. 17:21
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem. Ha ezust szinu akkor higany volt. Meg hat elvileg erezted a femes izt nem? :)

Ha osszeallt kis gobokke akkor egyertelmu.

Meg nem halsz bele, legfeljebb valami karosodas lehet. De mire eljutsz odaig mar nem is fogsz erre emlekezni :D

2019. okt. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!