Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az mitől van hogy valakit...

Az mitől van hogy valakit jobban csípnek a szúnyogok, valakit pedig kevésbé?

Figyelt kérdés
2010. júl. 16. 13:45
 1/6 anonim válasza:

Ez jó kérdés!

Megkóstol,ha jó a véred akkor hívja a barátait.

Ha nem jó akkor megúsztad.:D

2010. júl. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ma már tudományos kutatások folynak arról, hogy az emberi bőr által kibocsátott több mint ezer vegyi anyag közül melyek vonzzák, ill. melyek taszítják a szúnyogokat.


Előjáróban tisztáznám a hím és a nőstény szerepét. A hím ártalmatlan, nem szúr, nem táplálkozik vérrel. A nőstény rendelkezik szúró-szívó szájszervvel , az emlősök és madarak vére a fő táplálékuk.


[link] hogy a szúnyogokat vonzza a verejtékben található tejsav és a kilélegzett széndioxid. Ez utóbbi olyan mértékű csáberőt jelent, hogy a szárazjeges azaz fagyasztott széndioxid csapdák nagyon hatásosnak bizonyulnak. Igazolták azt is, hogy a szúnyogok preferálják azokat, akik bőrén keresztül az átlagnál nagyobb mennyiségben választódnak ki a szteroidok és a koleszterin. Továbbá a szúnyogokat vonzza az édes illat (parfüm, hajolaj, dezodor). Nem utolsó sorban a kismamák is előbbre való zsákmányt jelentenek, ugyanis várandóság ideje alatt a nők teste átlagosan 0,7 Celsius fokkal magasabb, a nagyobb testsúly miatt pedig fokozódik a széndioxid kibocsátásuk. Tehát nagyjából ugyanez vonatkozik az elhízottakra. Így az ilyenkor agyonreklámozott jeges teák és kólák értelmüket is vesztették, a deciliterenkénti 10 kockacukor fölös kalóriát, édes vért és szúnyog vonzást eredményez, közel sem friss szoknyás szellős nyári felüdülős frissességet vagy széles marketing mosolyt.


[link]

2010. júl. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A vérculorszinttől és bizonyos (szunyik által kiszagolható) hormontól függ, hogy kit választanak. Ez amúgy életmóddal befolyásolható (valamennyire biztosan), mert mióta lefogytam és egészséges életmódra tértem át, azóta emóngem nem szeretnek.

25/L

2010. júl. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#engem
2010. júl. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de rajtam ha öt-hat csípés volt idén.

Én is egészségesebben élek egy ideje, de csak annyiban, hogy eszem zöldség-gyümiket (régen nemigen), és mozgok (most egy ideje nem, a meleg miatt, de előtte igen).

2010. júl. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Engem szabályosan zabáltak eddig idén nyáron, mondjuk ez annak is köszönhető, hogy nagyon elszaporodtak ezek a szemetek. pedig vékony vagyok és nem táplálkozom különösebben egészségtelenül. 2x voltam már idén a Balatonon, na ott elszabadul a pokol, főleg napnyugta után. azt figyeltem, hogy a barátomat meg a srác ismerősöket kevésbé csípték minket lányokat szarrácsíptek viszont... szóval lehet, hogy a nem is számít.
2010. júl. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!