Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon fáj az agyam mitol...

Nagyon fáj az agyam mitol mulhat el?

Figyelt kérdés
Tegnap elegge bevertem a fejem azota faj a fejem azthittem hogy alvas utan elmulik de nem. Mult el, kohogesnel is faj, WC zesnel is mi baj Lehet?
2019. okt. 30. 11:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Orvos!
2019. okt. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Koponyaröntgen és netán más képalkotó vizsgálat is kellene.
2019. okt. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ez inkább már CT vagy MR lesz sürgősségin, koponya röntgennek semmi értelme, azonnal menj ügyeletre.
2019. okt. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem vérrög keletkezett a fejedben. Remélem már voltál orvosnál!
2019. okt. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szeretném én is kihangsúlyozni, hogy a koponyaröntgen hülyeség, soha, senkinek nem érdemes csinálni, semmire nem jó!!!!

Trauma hatására nem vérrög, hanem inkább vérzés vagy agyrázkódás alakulhat ki. Agyvérzés és csonttörés kizárására a CT tökéletes, egyéb probléma esetén MRI lehet szükséges.

Persze én is csak annyit tudok mondani, mint az előttem szólók, menj sürgősségire/traumatológiára.

2019. okt. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azért azt ne felejtsük el, hogy a koponya CT mekkora sugárzással jár, de tény, hogy legjobb módja az esetleges sérülések kizárására.
2019. okt. 31. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Mekkora? Kb. 2-5 mSv, nincs élettani hatása. Fejet ért ütés után, neurológiai tünetekkel egy betegen CT-t kell végezni.
2019. okt. 31. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A szükséges dózis mértéke attól függ, miről kell képet adni. Egy mellkasröntgen például olyan dózisú sugárzással jár, mint aminek néhány nap alatt, normális háttérsugárzás formájában vagyunk kitéve. Sugárzási kockázat összehasonlítás mellkasröntgen = 2.4 nap természetes háttérsugárzás koponya röntgen = 12 nap természetes háttérsugárzás ágyéki gerinc röntgen = 182 nap természetes háttérsugárzás intravénás urogram = 1 év természetes háttérsugárzás felső gasztrointesztinális vizsgálat = 2 év természetes háttérsugárzás Irrigoszkópia = 2.7 év természetes háttérsugárzás koponya CT = 243 nap természetes háttérsugárzás hasi CT = 2.7 év természetes háttérsugárzás


Légyszi, ne ide járj baromságokat kommentelni.

2019. okt. 31. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Ypszilon1980 ***** válasza:

Ez nem baromság, ez így van, ezen hiába vitatkozol.

Mellkas röntgen pl. keménysugárral készül eleve. Itt most az a kérdés, hogy ebben az esetben melyikkel leszel előrébb,koponya röntgen itt már felesleges lenne, eleve amiatt, mert túl sok képlet vetül egymásra, egy esetleges törést nem tudsz minden esetben 100%-osan megítélni, ha meg lenne rajta, akkor szintén CT.

2019. okt. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!