Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ultrahangos csontsűrűség-vizsg...

Ultrahangos csontsűrűség-vizsgálat - így nem lett pontos az eredmény? Több lent!

Figyelt kérdés

Voltam ultrahangos csontsűrűség-vizsgálaton, olyanon, ahol meg kellett adni a testmagasságot és a testsúlyt. Utóbbit szerintem rosszul adtam meg, mert nem tudtam pontosan, hogy mennyi, de itthon eszembe jutott, hogy lehet, hogy ezt az adatot fontos lett volna teljesen pontosan megadni ahhoz, hogy a gép ki tudjon mutatni, számolni valamit rendesen?

Olyan gép volt, amibe az egyik lábfejet kell belehelyezni, a sarkat pedig géllel kente be a vizsgáló hölgy.

Konkrétan, ha pl 55-56-57kg a testsúly és 60kg lett megadva, akkor fals lett az eredmény vagy csak az ultrahang a lényeg és pontos?


Remélem, tudja valaki...

Köszönöm!



2019. nov. 10. 03:27
 1/1 anonim ***** válasza:
A csontsűrűséget röntgennel (dexa) lehet vizsgálni. Az ultrahangos átverésnek tűnik..
2019. nov. 11. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!