Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van egy nagy félelmem, ami...

Van egy nagy félelmem, ami nagyon zavar engem. Félek az injekcióktól de nagyon. Mit tegyek vagy hogy tudnék ezzel megbarátkozni?

Figyelt kérdés
már 21 éves vagyok, vagyis nem kislány. de valahogy még mindig félek tőle. a párom akivel együtt élek ő nagyon kedvesen fogadta már akkor elmondtam neki amikor összejöttünk de szeretnék kicsit bátrabb lenni és nem ilyen hisztis lenni. csak ez az egy dolog van amitől félek. mivel sokszor vagyok beteg így előfordul hogy injekciót adnak olyankor minden bajom van. segítenétek? :(
2010. júl. 18. 14:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát én 25 vagyok, és én is világéltemben féltem a szuriktól, a tűtől. Imádom a horrorfilmeket, és mindent a legnagyobb lelki nyugalommal végignézek, fejletépést, kibelezést, még akár eszem is közben, de ha valaki tűt szúr magába és azt mutatják, vagy valamilyen olyan helyzetbe kerülök, hogy meg kell szúrniuk, teljesen magamon kívülre kerülök. Azt mondják, hogy a félelem ellen a legjobb módszer, ha szembenézel vele, tehát pl be kéne adnod valakinek egy szurit, esetleg magadnak, attól helyrejönnél. AzDe megmondom őszintén, én annyira ritkán vagyok ilyen helyzetben, hogy egyáltalán nem gondolom, hogy ennyire erőltetnem kéne, félek a tűtől é kész, együttélek vele. A tévében ha mutatják, akkor meg elfordítom a fejem.
2010. júl. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Volt egy osztálytársam középiskolában, aki iszonyúan félt a tűktől, aztán inzulinos cukorbeteg lett, mindennap többször szúrkálnia kell magát, úgyhogy most már megszokta. Ha sokszor kapsz szuri, te is hozzá fogsz szokni előbb-utóbb.
2010. júl. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
*szurit
2010. júl. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én bevallom, nem félek tőle, de megpróbálok segíteni!

Nem tudom, mennyire érdekel az orvostudomány. A vérvételnél, szurinál általában különböző eszközöket, kelléket lehet látni.

Keress pl egy olyan dobozt, amin van írás/ lehetőleg nem közvetlenül a kezed mellett.

Próbáld azt olvasni, amíg szúrnak.

Vagy beszélgess a nővérrel, orvossal.

Nekem kiskoromba a szemem elé tette anyám a kezét. Na, ott azt hittem rosszul leszek. Én látni akartam.

Próbáld meg Te is!

Vagy nézd, vagy fordulj el.


Több nem jut eszembe :(

2010. júl. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. engem a párom nyugtat meg, még a váróba megbeszéljük h mire számítsak, meg fogja a kezemet. hát nem nagyon birnék senkit sem megszúrni magamat meg főleg nem:S
2010. júl. 18. 15:19
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem mehet be a párod?
2010. júl. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
de bejöhet velem. fogja a kezemet is. csak kezdem cikinek érezni, nagyon megértö a párom és szerinte nem kell szégyelnem csak hát...már nagylány vagyok akkor mér ne birok megváltozni? hiába akarok nem megy. pedig már volt h bátran indultam neki mondjuk a vérvételnek de mire odaértünk már nem is voltam olyan ügyes:(
2010. júl. 18. 15:33
 8/12 anonim ***** válasza:

ami negatív érzéseket ad, és nem látjuk, attól rettegünk!

ki hogy dolgozza fel.


amikor szúrnak, nézd, és próbálj megnyugodni! nem kivégeznek, hanem segítenek!!!

2010. júl. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom az igaz, hogy miért kell ennyiszer szurira járnod, de valószínűleg gond van.

Próbáld meg tényleg úgy felfogni, hogy a javadat akarják!

2010. júl. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

nem kell állandóan szurikra járnom, csak sokszor vagyok beteg. mint most utoljára 1 hónapja 40fokos láz meg vesemedence gyulladás ami még mindig nem jött helyre rendesen és mennem kell 28 án vissza kontrollra.

korházba voltam 3 napig infuzió meg szuri minden nap 3 szor.

2010. júl. 18. 15:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!