Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek ez étkezési zavar?

Szerintetek ez étkezési zavar?

Figyelt kérdés

Nagyjából két és fél éve fogyókúráztam először, a végére tényleg alig ettem valamit, és kb. 10 kilót leadtam. Azóta visszahíztam, de szerencsére nem teljesen. A családban és a baráti körben sokan azt mondják, hogy sovány vagyok, de én mindenkit vékonyabbnak látok, mert eléggé vastagcsontú vagyok. Reggel többnyire gyümölcsöt, esetleg müzlit eszem, iskolában pedig semmit, mert nem bírok mások előtt enni. Otthon ebédelek, de két és fél éve nem vacsorázom semmit. Egyébként lakto-vegetáriánus vagyok, az édességeket kerülöm, a kenyeret pedig nem szeretem.

Aki válaszol, kérem kerülje a BMI-besorolásra való hivatkozást, mert azt már ismerem, és az anorexia elsősorban nem is attól függ. 164 cm/54 kg 16/L


2011. okt. 1. 17:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Mennyire sokat foglalkozol az evéssel, az étkezésekkel akkor, amikor "nincs itt az ideje" (tehát amikor pl. tanulnod kellene, vagy a barátaiddal vagy)? Miért nem vacsorázol?

Van olyan étel, amit kívánsz és szeretsz, de direkt nem eszed meg, vagy bünteted magad azzal, hogy nem eszed meg?

Ha nagyon aggaszt a dolog és vannak egyéb tüneteid (pl. hiánybetegség), akkor menj el dokihoz.

2011. okt. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Teljesen normàlis a sùyod szerintem. Ha egészségileg rendben vagy nincs semmi probléma. A szervezeted megszokta, hogy este nem eszel semmit sem, de azért valóban figyeljél oda, hogy mit és mennyit eszel. Ne felejtsd el fejlõdõ korban vagy. Nehogy késõbb problémàid legyenek.
2011. okt. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!