Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Myasthenia Gravis-nál minden...

Myasthenia Gravis-nál minden esetben vannak kéz-láb izom tünetek?

Figyelt kérdés

Kb.6 évvel ezelőtt lett nyelési nehézségem. Voltam rengeteg vizsgálaton. Elküdtek az Emg-re is sok idő után, mondták majd a kórház keresni fog az időpont miatt, várjak türelmesen. Nem hívtak és nem írtak, így más irányba is elkezdtem a kivizsgáltatást. Aztán mondták nem kell az emg, biztos idegi alap, plusz refluxom is van és ezek okozhatják. A 6 év alatt volt 2 év amikor semmi problémám nem volt. Minden helyre állt. Aztán egyik napról a másikra kezdődött, hogy megakadt az étel, aztán pedig szilárdat nem tudtam enni. Csakis pépesitve. Ha volt benne apró darab, akkor az evést végig köhécseltem, mert olyan volt mintha megakadt vagy félre ment volna. Jelenleg is ez a helyzet. Azt sem tudom teljes szilárdat mikor ettem utoljára. 😭 Egyszerűen megakad, nem megy le. És nem hiszti!!! Emésztési problémáim vannak folyamatosan. Izmaim szoktak fájdogálni, a nyakam az főleg. Ha iszok akkor is úgy kell koncentrálni ne menjen félre, illetve megallok pihenni közben.

Lehet semmi köze a fent említett betegséghez, de a napokban hallottam róla, hogy egyik napról a másikra nem tudott nyelni az illető, izomfajdalmai vannak, gyulladás magas a vérében és felkelni nem bír. Ezért kezdtem aggódni, hogy esetleg nekem is ez okozhatja?! Elmegyek maganorvoshoz, mert amúgy hetekre kapnék időpontot. Viszont aki ebben a betegségben szenved, szívesen fogadnék információt, ha lehetséges.


2019. nov. 19. 20:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Myastheniára az jellemző, hogy pihenés után javul, ezért reggel akár tünetmentesség is lehet, míg este szokott a legrosszabb lenni, de napközben is van hullámzás típusos esetben. Nem szokott 2 év szünet lenni a tünetekben. Nem az izomfájdalom jellemző, hanem az izmok hamar fáradhatnak, de nem mindig érintettek a végtagok. A rutin vérvétel eredménye negatív, speciális antitest vizsgálat mutatja ki.


Nyelészavart a gasztroenterológia

és neurológia vizsgálja, ezen a két vonalon lehet elindulni. Előbbi esetben a szilárd, utóbbi esetben a folyadék nyelése szokott nagyobb gondot okozni. Ha ezek közül a vizsgálatok közül mind negatív - illetve azért szoktak ráutaló jelek is lenni - pszichés ok lehet a háttérben.

2019. nov. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a részletes választ!

Voltak autoimmun vizsgálataim is, de ezt a fajta betegséget nem nézték.

Bár nem tudom miket néznek ehhez, hogy volt e közte esetleg olyan, ami jelezte volna a gondot.

Nekem ANA, ENA: Jo1,SSA, SSB,ANF és hasonlók voltak nézve, ez mind negatív volt.

Neurológiai vizsgálatot végeztetek, aztán remélem a legjobbakat!

Köszönöm még egyszer a választ!

2019. nov. 20. 22:02
 3/3 A kérdező kommentje:
Látom azóta nem érkezett újabb válasz. 2 napig erős légzési nehézségem volt. Kaptam egy vénás szteroid inejkciót, aztán pedig bekerültem a kórházba. Vizsgáltak embóliara is a nehéz légzés miatt. Készült ct és röntgen is. Az oxigén szaturacióm 98-99%-os volt. Többször hallgatták a légzésem és azt mondták rendben van, ezt pánik okozza. Kérdésem még annyi lenne, hogy ha mégis a fent említett betegség lenne, akkor a légzési nehézséget vagy gyengeséget most ki tudták volna mutatni?
2019. nov. 23. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!